Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Żyj tu i teraz, bo innego życia nie ma!

Wielu ludziom się wydaje, że trzeba uzbroić się w cierpliwość, poczekać, bo nadejdzie jakieś inne, dobre życie. Nic z tego. Naucz się czerpać radość z codziennych drobnostek. Czas mija, oczekiwanie na nadejście czegoś niesamowitego nie ma sensu.


2.Nie zagłębiaj się w przeszłość, już jej nie zmienisz.

Rozmyślania o tym, co było są pozbawione sensu. Traktuj porażki jako lekcje, ale nie rozpamiętuj tego, co minęło. Nie wracaj też do utraconego szczęśliwego czasu. Tylko się tym dołujesz.


3. Nie zamartwiaj się przyszłością, nikt jej nie zna, jest nieprzewidywalna.

To utrapienie wielu osób. Martwimy się rzeczami, które najczęściej nigdy się nie wydarzą. Ale to odbiera radość życia.4.Nie martw się o swoje dzieci, one muszą iść swoją drogą, a ty nie masz na to wpływu.

Dziecko dorasta i musi żyć swoim życiem. Pozwól mu na to!


5.Pokochaj swoje ciało, innego mieć nie będziesz. Kochane będzie ci lepiej służyć.

Nie zamartwiaj się swoim wyglądem, nie krytykuj swojego ciała. Dbaj o nie i okazuj wdzięczność za to, że możesz dzięki niemu funkcjonować. Wygląd naprawdę nie daje szczęścia.


6.Próbuj zmieniać tylko to, co można zmienić. Walka z wiatrakami nie ma sensu!

To utrapienie wielu osób, które nie rozróżniają rzeczy, które mogą zmienić, od tych, których zmienić się nie da. Nie walcz z tymi drugimi, to tylko strata czasu!


8. Nie rób świadomie ludziom krzywdy, nie snuj intryg, nie knuj. Wraca to, co dajemy.

Nie warto czynić zła, nawet złym ludziom. Zła energia nie daje radości życia. Odpuść, zapomnij, idź swoją drogą.


9. Nie płacz, że inni mają lepiej czy więcej. Są tacy, którzy mają gorzej i mniej. Twoja szklanka musi być do połowy pełna, nie do połowy pusta!

Nie porównuj siebie do innych, nie przesiaduj godzinami w mediach społecznościowych. Ludzie publikują tam tylko dobre strony swojego życia. Nie sądź, że są idealni czy nie mają problemów.


10. Pamiętaj, że twój stan ducha zależy wyłącznie od ciebie, nie ulegaj presji, nie opieraj się na opiniach innych. Uwierz w siebie!

Nieważne, co mówią inni. Ważne, co ty czujesz. Nie opieraj swojej samooceny na opiniach innych ludzi, nie przeglądaj się w nich, jak w lustrze! Buduj swój wewnętrzny świat i tam szukaj siły. Tagi:

szczęście ,  dobrostan ,  zadowolenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót