Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli masz te symptomy i rozpoznajesz w tych zachowaniach siebie, warto się swojemu życiu przyjrzeć. Oto sygnały, które wskazują na to, że jesteś człowiekiem nieszczęśliwym:

1. Oglądasz za dużo telewizji

Czasami lubmy posiedzieć przed telewizorem dłużej i nie ma nic złego w tym, że obejrzymy kilka odcinków ulubionego serialu. Jeśli jednak to twoja rutyna, że spędzasz codziennie godziny przed ekranem, jest to oznaka braku satysfakcji z własnego życia.


2. Twoje relacje z innym są zaburzone
Wyraźną oznaką rosnącego poczucia nieszczęścia jest zrywanie relacji z innymi ludźmi. Nieszczęśliwi ludzie nie mogą poszerzać kręgu znajomych i poznawać nowych ludzi. Nie mają ochoty na kontakty ze starymi przyjaciółmi. Wolą spędzać czas w domu, często samotnie i nie mają ochoty na towarzystwo.3. Kupujesz w nadmiarze

Nieszczęśliwe osoby często pragną poczucie pustki zapełnić zakupami. Stąd niekontrolowane wydatki, ciągła potrzeba nabywania nowych rzeczy, która niestety w skrajnych przypadkach może przekształcić się w zakupoholizm.

 

4. Ciągle szukasz przyjemności i wrażeń


Psycholog Philip Brickman nazwał to zjawisko „niekończącym się poszukiwaniem większych i lepszych dóbr, które dają przyjemność”. Problem z tym patologicznym poszukiwaniem przyjemności polega na jego wrodzonej pustce. Z definicji przyjemność jest chwilowa i ulotna. Nieszczęśliwi ludzie często szukają niekończących się mocnych wrażeń, zwykłe, proste rzeczy nie są w stanie zapewnić im dobrostanu.5. Cierpisz na bezsenność

 

Mózgi osób pozbawionych snu są bardziej wrażliwe na działanie kortyzolu, hormonu stresu.
Czy brak snu unieszczęśliwia, czy też utrudnia poczucie szczęścia? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wiadomo jednak, że jest to błędne koło. Bezsenność może zarówno powodować brak zadowolenia z życia, chroniczny stan przemęczenia, prowadzi do wielu chorób, jak i może być objawem poczucia beznadziei i totalnego niezadowolenia ze swojej sytuacji.

Tagi:

szczęście ,  nieszczęście , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót