Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Dorastanie to proces trudny i często bolesny. Ale prawdziwa dojrzałość pozwala na inne spojrzenie na życie, daje umiejętność cieszenia się nim i wyzwala od lęku. Są jednak osoby, które nigdy nie dorastają i choć na karku lat przybywa, w środku pozostają małymi, zalęknionymi dziećmi.

 

A ty? Jesteś dojrzałą kobietą? Sprawdź, czy bliskie ci są poniższe punkty.

 

1. Uczysz się na swoich błędach.

 

Nie jesteś załamana, nie walczysz z wiatrakami. Wiesz jednak, że życie to nie wyłącznie pasmo sukcesów. Umiesz godzić się z porażkami, ale nie popełniasz tych samych błędów – potrafisz wyciągać wnioski.

 

2. Wiesz, że szczęścia szuka się w sobie.

 

Kiedy jesteśmy młodzi, wydaje nam się, że szczęście to jakaś mitologiczna istota, którą spotkamy na świecie. Dojrzałe osoby wiedzą, że szczęścia szuka się w swoim sercu, w spokoju ducha, akceptacji swojej osoby.

 

3. Wiesz, że wielu rzeczy zwyczajnie nie warto robić.

 

Umiesz skupić się na sprawach dla ciebie istotnych, nie rozmieniasz się na drobne, nie utrzymujesz nic nie wnoszących do twojego życia kontaktów. Potrafisz wybrać mniejsze grono znajomych, obyć się bez pozornego blichtru.

 

4. Ufnie patrzysz w przyszłość

 

Wiesz, że myślenie o jutrze z lękiem jest niepotrzebne. Nie masz wpływu na to co będzie i wolisz zaufać, że będzie dobrze, że znajdziesz zawsze jakieś wyjście nawet z kryzysowej sytuacji.

 

5. Wiesz, co jest dla ciebie ważne.

 

To może być rodzina, przyjaciele czy praca, lub jeszcze inne zajęcia. Ale wiesz, co jest istotą twojego życia, co daje radość, spełnienie. Nawet gdy jesteś samotna, umiesz ułożyć swoje życie tak, aby było ciekawe. Nie szukasz swojego szczęścia w innych.

 

6. Wiesz, że nie wszystko może być idealnie.

 

Masz świadomość, że życie nie jest wyśnioną bajką i nie wszystko w nim będzie cudowne. Umiesz zaakceptować ten fakt, pogodzić się z tym, że są rzeczy, na które zwyczajnie nie masz wpływu. Może twój mąż nie jest księciem z bajki, a dzieci też nie zawsze cudowne. Masz jednak wewnętrzne przekonanie, że należy się z tym pogodzić, bo zawsze będzie rozdźwięk pomiędzy realnym życiem, a marzeniami z młodości.


Tagi:

szczęście ,  kobieta ,  życie ,  samoakceptacja ,  dojrzałość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót