Partner: Logo KobietaXL.pl

Gotowi na 7 rzeczy, z których warto zrezygnować, aby poczuć się szczęśliwym? Zaczynamy!

1. Zakończ jedzenie frytek i zacznij jeść pomarańcze

Frytki, chipsy, chrupki, płatki kukurydziane, hamburgery, coca-cola, kolorowe napoje, batony, milkshake’i itp. - takie jedzenie nazywane jest śmieciowym. Wszystko jest niby naturalne, a głównym celem jest to, aby było ładne, tanie i smaczne. Aby uzależnić.

Jedząc warzywa i owoce, nie tylko zwiększymy swoją energię, jasność umysłu, ale dzięki witaminom i solom mineralnym wzmocni się nasz system immunologiczny – chroniąc nas przed infekcjami.

2. Nie ładuj telefonu obok łóżka

Kocham spać i sądzę, że większość z Was również. Jednak mogę się założyć, że nie każdy z Was sypia odpowiednio długo i głęboko. Czy nie wybudza Cię przypadkiem w nocy każde „piknięcie” telefonu bądź podświetlony ekran? Nawet wyciszenie telefonu nie zadziała, bo to wciąż kuszące, aby sprawdzić czas lub e-mail.

By spać bardziej spokojniej, świadomie i bezstresowo, spróbuj ładować telefon w drugim pokoju. I zapamiętaj, że ta stosunkowo niewielka zmiana może znacząco wpłynąć na naszą wydajność następnego dnia.

3. Zrezygnuj z narzekania

Wszystko zależy od Twojego spostrzegania rzeczywistości. Tu odsyłam do strony

4. Zrezygnuj z rozpamiętywania przeszłości

Nie masz wpływu na przeszłość, na błędy, które się popełniało, jedyne, co możesz, to wyciągnąć wnioski. Żyj chwilą, bo tylko ją tak naprawdę masz. Wspomnienia z przeszłości można zastąpić wspomnieniami teraźniejszości i marzeniami o przyszłości, więc bądź tu i teraz, i ciesz się życiem!

5. Zrezygnuj z brania, skup się na dawaniu

Prawdziwy sekret kilkaset lat temu prosto ujął św. Franciszek: „dając – otrzymujemy”. Jeżeli chcesz wiele dostawać, zacznij wiele dawać. Skup się na dawaniu, a to, co jest ci potrzebne (a nawet znacznie więcej), samo przyjdzie.

6. Pozbądź się negatywnych myśli na swój temat

To właśnie Twoje myśli kreują Twoją rzeczywistość i zbyt często uniemożliwiają Ci podejmowanie wyzwań i działają na Ciebie autodestrukcyjnie. Konieczna jest zmiana; najpierw trzeba zaakceptować siebie i wszystko, co się działo w Twoim życiu, związku oraz zaakceptować swój aktualny stan. Za nic siebie ani nikogo nie obwiniać. Nie ma ludzi idealnych, każdy z nas popełnia błędy i każdy z nas ma wady – trzeba je tylko zaakceptować.

Zapamiętaj „nie ma zmiany bez zmiany”.

7. Zrezygnuj z robienia rzeczy wbrew sobie

Bądź sobą i nigdy tego nie zmieniaj. Przebywaj wśród osób, które właśnie za to Cię szanują i kochają. Wymagaj od siebie dużo, ale niech będą to Twoje zasady i cele.

To Ty masz być szczęśliwy. Nikt nie zadba o Ciebie, tak jak Ty sam! Ty wiesz, czego pragniesz... nie on czy ona, Ty sam.

Zasady niby oczywiste, ale nie zawsze takie łatwe do wprowadzenia w życie, czyż nie? Czasami zadbanie o kilka szczegółów może znacząco wpłynąć na nasze życie, przynosząc nam więcej radości i uśmiechu na twarzy.

Aleksandra Dymanus www.psychologia-społeczna.pl

Tagi:

szczęście ,  życie ,  nawyki ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót