Partner: Logo KobietaXL.pl

Ta dyskusja odbywa się nie tylko w Polsce. Jakiś czas temu hiszpańskie dziennik El Pais opublikował wypowiedzi matek skupionych na fanpage Malasmadres ( Złe Matki), które licznie wypowiadały się na ten temat.

 

Okazuje się, że karmiąc dzieci w miejscach publicznych, kobiety padały ofiarą komentarzy albo przyglądali im się natrętnie mężczyźni.

 

W parkach, na placach zabawach kobiety karmiły swoje dzieci i wiele z nich czuło się nieswojo. Bo wiele osób omijało je wzrokiem, jakby robiły coś złego. Te kobiety są zdania,że karmienie piersią w miejscach publicznych jest czymś naturalnym i nie widzą żadnych powodów do zgorszenia.

 

Tymczasem uwagę matkom zwracały również inne kobiety. Szczególnie jeśli karmiły dziecko starsze, na przykład trzyletnie. Jedna z kobiet pisze, że starsza pani na plaży zapytała wręcz, czy jej nie wstyd, że przystawia do piersi tak duże dziecko.

 

Były też komentarze od mężczyzn o podłożu seksualnym. Niektóre kobiety były wręcz oskarżane o ekshibicjonizm.

 

Tak więc pytanie o publiczne karmienie piersią jest nadal otwarte. Czy jest to normalna czynność? Czy też kobiety powinny robić to wyłącznie w ukrytych miejscach.

 

A co Wy sądzicie na ten temat?

Zapraszam do lektury Granice macierzyństwa

Tagi:

psychologia ,  karmienie piersią ,  matka ,  dziecko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót