Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli stale towarzyszy ci uczucie, że jest z tobą coś nie tak, że jesteś gorszy od innych, warto poznać kilka reguł, które mogą pomóc to zmienić. Dotyczą one wszystkich ludzi, warto też powtarzać je sobie, szczególnie w chwilach zwątpienia.

1. Nikt nie jest doskonały
Nie jesteś doskonały podobnie jak ludzie, o których sądzisz że są. Wszyscy mamy swoje wady i nie ma nic złego w byciu doskonale niedoskonałym.

2. Nie bój się zmiany
Tylko zmiana gwarantuje nam rozwój i każda zmiana jest korzystna. Nawet jeśli początkowo wydaje ci się, że jest to twoja porażka.

3. Nie ważne, co ludzie mówią na twój temat
Nie przeglądaj się w innych i nie szukaj u nich akceptacji dla twoich poczynań. Rób to, co uważasz za słuszne, pamiętając, by nie krzywdzić tym innych.

4. Czasami warto zwolnić
Masz prawo do odpoczynku, do chwili wytchnienia. Czasami zwyczajnie potrzebujesz czasu, żeby pomyśleć o swoim życiu. To że w tym momencie jesteś w martwym punkcie, nie oznacza, że jesteś do niczego.

5. Każdy popełnia błędy
Masz do nich prawo. Nie miej z tego powodu poczucia winy, nie uważaj, że jesteś beznadziejny. Wyciągaj wnioski ze swoich porażek.

6. Lęk jest czyś normalnym
Każdy z nas się czegoś boi. Ważne jest, by nauczyć się walczyć ze swoimi demonami.

7. Słuchaj intuicji
Powinniśmy jak najczęściej słuchać naszej intuicji. Jeśli ona ci coś podpowiada, nie lekceważ tych wskazówek

8. Szczęście pochodzi z wewnątrz

Nie szukaj szczęścia w innych ludziach lub rzeczach, szukaj go zawsze w sobie.


9. Nie przywiązuj się do ludzi
Oni odchodzą i przychodzą, czasami pomagają, bywają też zawodni. Jedni zostają w naszym życiu na dłużej, inni na krócej. Tak to już jest i nie ma w tym twojej winy.

10. Nie udawaj kogoś, kim wcale nie jesteś
O tym zawsze pamiętaj. To maska, którą nosisz, uprawianie gry pozorów, to wszystko sprawia, że czujesz się beznadziejnie. Jesteś, jaki jesteś i zaakceptuj ten fakt.

Tagi:

szczęście ,  samoocena ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót