Partner: Logo KobietaXL.pl

To, że zaczynamy tyć wraz z nadchodzącą zimą, wiemy chyba wszyscy. Deszcz nie sprzyja spacerom, mamy mniej ruchu, najchętniej zawinięte pledem czytamy książkę, abo oglądamy telewizję. Podjadając przy tym ulubione przysmaki. Nie z głodu. Ale z chęci zrobienia sobie szybkiej przyjemności. I często z nudów. I ten brak ruchu w połączeniu z bezmyślnym jedzeniem, sprawia, że w listopadzie nie wchodzimy w ulubione spodnie.

 

Jak tego uniknąć:

 

1. Jedz tylko, wtedy gdy jesteś głodna

To wydaje się banalne ale jest ważnym elementem unikania bezmyślnego jedzenia. Typowe dla ludzi jest , aby jeść, gdy są znudzeni, zestresowani lub smutni. Dlatego za każdym razem, kiedy wydaje ci się, że chcesz coś zjeść, zapytaj sama siebie, czy naprawdę jesteś głodna? Jeśli tak, sięgnij po coś, czego zdecydowanie nie lubisz. Głodny człowiek zje wszystko.

 

2. Zamień jedzenie na inną czynność

Najlepiej na spacer albo ćwiczenia. W ostateczności zadzwoń do koleżanki, siostry, matki. Porozmawiaj o czymkolwiek. Zrób porządek w szafce z butami. Zajmij się czymś innym.

 

3. Unikaj stałych godzin posiłku

Wbrew poradom dietetyków, te same godziny posiłków sprawiają, że jemy, choć wcale nie jesteśmy głodne. Skoro o 18 jest w domu kolacja, to zaczynasz ją szykować i automatycznie siadasz i jesz, choć często wcale nie musiałabyś tego robić. Słuchaj siebie i jedz wtedy, kiedy naprawdę masz taką potrzebę. Niech zegar nie kontroluje twoich posiłków.

 

4. Słuchaj sygnałów organizmu

 

Jeśli w trakcie posiłku czujesz, że masz dość, nie kończ. Nie musisz jedzenia wyrzucać, wystarczy schować talerz do lodówki.

 

5. Ciesz się jedzeniem

 

Niech posiłek będzie czymś świadomym i ciesz się tym, co jesz. Kiedy bezmyślnie sięgasz po czekoladki czy chipsy podczas filmu, tak naprawdę robisz to odruchowo i nawet nie kontrolujesz faktu, że jesz.

 

6. Kup cukierki bez cukru

 

Jeśli jesteś przyzwyczajona do wiecznego podgryzania i nie umiesz się bez niego obyć,kup miętówki bez cukru. Lepsze to niż wysokokaloryczne batony.

 

7. Uświadom sobie, że tylko od ciebie zależy objętość twoich bioder, nikt inny nie jest za to odpowiedzialny.

 

Czytaj także Głodne emocje

Tagi:

odchudzanie ,  jedzenie ,  obżarstwo ,  kompulsywne jedzenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót