Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto kilka podstawowych cech ludzi dojrzałych, stabilnych emocjonalnie i mających dobrą samoocenę:

 

Wiesz, czego chcesz

Przychodzi taki czas w twoim życiu, kiedy w końcu wiesz, czego chcesz i jesteś gotów o to walczyć. Dlatego konsekwentnie zmierzasz do celu. Taka postawa pomaga czuć się dobrze ze sobą. Wiesz, kogo należy unikać, kto jest toksyczny w twoim otoczeniu. Wiesz też doskonale, kiedy w określonych sytuacjach odmówić.

 

Umiesz prosić o pomoc

Skończyły się lęki i uprzedzenia. Już wiesz, że proszenie o pomoc partnera, członka rodziny lub przyjaciela nie jest słabością, ale siłą. Masz świadomość, że wsparcie ze strony innych osób nie jest niczym złym.

 

Porażki traktujesz jako lekcje

Nie załamujesz się porażkami, wiesz, że każdy popełnia błędy. zamiast użalać się nad sobą, umiesz wyciągać lekcje z przegranej. godzisz się ze stratami, również finansowymi. 

 

Nie narzekasz

Widzisz, że wszystko można w jakiś sposób spróbować rozwiązać. Ciągłe narzekanie nie pomaga w rozwiązaniu sytuacji. Skupiasz się na szukaniu wyjścia z sytuacji, a nie wyłącznie na problemie. 

 

Akceptujesz to, czego nie da się zmienić

 To podstawa dojrzałości. Czasami staramy się walczyć z niemożliwym, bezużytecznie marnując cenną energię. Zaakceptowanie faktu, że są rzeczy i sytuacje, z którymi niczego nie da się zrobić, sprawia, że łatwiej ci je znosić, choć bywają bardzo trudne. Dotyczy to zarówno wyglądu, sytuacji osobistej, rodzinnej czy tragicznych, nieprzewidywalnych zdarzeń.

 
 

Tagi:

szczęście ,  samoocena , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót