Partner: Logo KobietaXL.pl

Psychologowie opracowali listę rzeczy, które powinno się robić, by być zadowolonym ze swojego życia. Przeczytajcie ją uważnie i jeśli zechcecie, zastosujcie. Podobno jest skuteczna.

 

1. Zrób listę rzeczy, które lubisz robić.

 

Zanotuj, co sprawia ci przyjemność, co daje poczucie radości, spełnienia. Rób to minimum dwa razy w tygodniu. To może być oglądanie filmu, czytanie książek czy zwykły spacer. Ale zastanów się dobrze, co to jest.

 

2.Ruszaj się!

 

Sport nie tylko oczyszcza umysł, ale ma wpływ na reakcje chemiczne w twoim mózgu. Wytwarza się dopamina czy serotonina – odpowiedzialne za radość czy poczucie szczęścia, a zwalczające symptomy depresji. Jeśli masz siedzący tryb życia, wstań i poruszaj się przez chwilę co 10 minut. Unikniesz wtedy konsekwencji zbyt długiego siedzenia za biurkiem.

 

3. Jedz niewiele i lekkostrawne rzeczy.

 

Odpowiednia dieta jest dobra i dla ciała i dla ducha. Unikniesz otyłości, będziesz zdrowsza, a i twój umysł będzie pracował lepiej.

 

4. Bierz zimny prysznic.

 

Kąpiel w zimnej wodzie ma ogromną zaletę. Pobudzasz krążenie, hartujesz ciało, jesteś mniej podatna na przeziębienia. Energetyzuje, szczególnie po porannych ćwiczeniach. Masz parę na cały dzień!

 

5. Mniej mów – więcej słuchaj.

 

Słuchanie innych pomaga w nawiązywaniu prawdziwych relacji. Słuchanie pomaga zrelaksować twój umysł. W dodatku słuchając innych, poznajesz ich poglądy i umiesz patrzeć na życie z różnej perspektywy.

 

6. Korzystaj ze słońca, kiedy tylko możesz!

 

To oczywiście w naszym klimacie jest trudne, by korzystać z niego codziennie, ale rób to zawsze kiedy masz okazję. Nie mówimy o leżeniu plackiem w upale bez kremów z filtrem. Ale słońce to nasze błogosławieństwo. Dostarcza witaminy D i ma wpływ na nasz nastrój. Ludzie żyjący w ciepłych krajach są dzięki niemu bardziej pogodni.

 

7. Wyłącz telewizor.

 

Czy wiesz, że na oglądaniu telewizji spędzasz całe lata swojego życia? A czy wiesz, że każda godzina przed telewizorem skraca twoje życie o 22 minuty! Ponadto długotrwałe oglądanie telewizji sprawia, że twój mózg zaczyna przyjmować różne informacje bez twojego udziału! Oznacza to, że przestajesz go używać.

 

8. Bądź kreatywna.

 

Nie musisz być artystką. Kreatywność można objawiać we wszystkim, co się robi – w kuchni, w tańcu, zabawie z dziećmi.

 

9. Podziwiaj naturę.

 

Czas spędzony na powietrzu z dala od miasta to najlepsze lekarstwo na zdrowie psychiczne. Chodź boso po trawie, szukaj kontaktu z Matką Ziemią.

 

 10. Poznaj prawdę o sobie.

 

Zdobądź się na odwagę spotkania sama ze sobą i bądź autentyczna. Granie ról, udawanie męczy twój mózg, sprawia, że przestajesz akceptować samą siebie, bo masz świadomość kłamstwa.

 

11. Bądź wdzięczna.

 

Dziękuj bogu, losowi za to co masz. Zrób listę rzeczy, za które możesz być wdzięczna i powtarzaj ją jak mantrę. Pamiętaj, że twoja przyszłość w dużej mierze zależy od myśli, jakie masz w sobie dziś.

 

12. Śmiej się!

 

Śmiech wywołuje produkcję naturalnych endorfin i sprawia, że twoje ciało się rozluźnia, a ty sama czujesz radość i zadowolenie. Śmiech wzmacnia twój system immunologiczny i chroni cię przed wieloma chorobami.

 

Proste? A więc do dzieła!

 źródło http://espanol.mercola.com/boletin-de-salud/12-tips-para-la-felicidad.aspx

Tagi:

szczęście ,  życie ,  prawda ,  słońce ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót