Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Oszukujesz siebie

Żyjemy w świecie kłamstw, zdjęcia z fotoszopa, wybiórcze treści na portalach społecznościowych, wykreowany wizerunek. Jeśli wkręcisz się w tę bajkę, nigdy nie poznasz siebie i swoich potrzeb.

 

2. Nie kochasz siebie

Tylko zaakceptowanie siebie i prawdziwe obdarzenie uczuciem pozwoli na zadowolenie z życia. Tylko wtedy możesz też kochać szczerze innych ludzi.

 

3. Wiecznie krytykujesz innych

Dyskwalifikowanie, dyskredytowanie i atakowanie innych sprawi, że ci inni pozwolą sobie na taki sam stosunek do ciebie. Nie da ci na długą metę radości z życia.

 

4. Szukasz domorosłych autorytetów

Jeśli wydajesz krocie na kursy, szkolenia, samorozwój, a i tak nic z tego nie wychodzi, zapamiętaj, znalezienie prawdziwego guru nie jest łatwe. Nie ma też lepszego nauczyciela w twoim życiu niż ty, nikt oprócz ciebie nie wie, co się z tobą dzieje. Szukaj w środku a nie na zewnątrz.

 

5. Za dużo mówisz, za mało słuchasz

Słuchanie innych ludzi jest nauką. Nie skupiaj się wyłącznie na sobie i na tym, co masz do powiedzenia. To niczego nowego nie wprowadzi w twoje życie. To drugi człowiek jest lekcją.

 

6. Pielęgnujesz strach.

Oglądanie telewizji, szukanie informacji o pandemii, katastrofach, zabójstwach, to wszystko sprawia, że rośnie w tobie lęk. Wyjdź na spacer, zachwyć się przyrodą, zrób porządek w domu, zamiast karmić się złymi informacjami.

 

7. Nie czytasz książek

Książki wzbogacają wewnętrzny świat, skłaniają do myślenia, są lekarstwem na stres. Scrollowanie Facebooka ich nie zastąpi. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj!

 

8. Masz wieczne poczucie winy

Decyzje, które są podejmowane, jeśli są podejmowane świadomie, nie spowodują poczucia winy. Ale jeśli robisz coś z przekonaniem, nie będziesz czuć się winny. Jednak chaotyczne działanie na oślep daje wyrzuty sumienia.

 

9. Pozwalasz, aby inni decydowali za ciebie

Być może jest to wygodne, ale w ten sposób oddajesz kontrole nad swoim życiem. Nikt inny nie wie jednak lepiej od ciebie, czego potrzeba, aby być szczęśliwym. Pozbawianie siebie możliwości decydowania o swoim losie sprawi, że poczujesz się zniewolony.

 

10. Ignorujesz swoją przeszłość

Jeśli nie zagłębimy się w naszej osobistej lub rodzinnej historii, będziemy powtarzać te same błędy z pokolenia na pokolenie, te same wydarzenia z różnymi scenariuszami, a tym samym nie będziemy odcinać cyklu karmicznego. Poszukaj w historii swojej i przodków rzeczy, które mogą mieć wpływ na twoje obecne życie i zastanów się, jak możesz to zmienić.

Tagi:

szczęście ,  nieszczęście ,  karma , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót