Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli chcesz aprobaty dla swoich wyborów, przejmujesz się plotkami na swój temat, zamartwiasz się tym, jak jesteś postrzegany, zwyczajnie tracisz cząstkę siebie. Trzeba podążać za swoim wewnętrznym głosem i być wiernym swoim ideałom. Nie warto więc słuchać innych, kiedy w grę wchodzą decyzje, które dotyczą twojej osoby. A oto najważniejsze powody, dla których powinno się to zrobić.

 

1. Nie możesz zadowolić wszystkich

Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą uważać, że twoje zachowanie jest niewłaściwe, twój sposób myślenia jest błędny, twój styl życia nieodpowiedni. Podobnie ty oceniasz innych. Czy jednak inni zaczynają żyć według twoich wyobrażeń?

 

2. Opinie innych ludzi się zmieniają

Tak jak i ty, inni zmieniają swoje poglądy. Jeśli szukasz u nich aprobaty swoich decyzji, mogą oni być w tym momencie akurat w kontrze do twoich wyborów. Niewykluczone jednak, że gdybyś zadał im podobne pytanie tydzień później, ich pogląd na sprawę byłby już zupełnie inny. Czy warto więc uzależniać swoje życie od zmiennych opinii?

 

3. Tracisz energię

Często zamiast zacząć jakiś projekt, zmienić pracę, partnera itp., zaczynasz toczyć na ten temat nieustające dyskusje z wszystkimi dookoła. Zamiast więc skierować swoją energię na konkretne działania, tracisz czas na czcze rozmowy. Wyjaśniasz, tłumaczysz sprawy, które dotyczą wyłącznie twojej osoby i tylko ty poniesiesz konsekwencje swoich wyborów.

 

4. Dla innych to nie jest tak ważne

Twoje dylematy czy rozterki nie są wcale aż ta ważne dla innych ludzi. Nawet jeśli są to twoi bliscy przyjaciele, to twoje decyzje nie dotkną ich tak mocno jak ciebie. Dlatego miej tego świadomość, jeśli w swojej niepewności pytasz innych o opinie.

 

5. Ostatecznie to ty musisz podjąć decyzję

Dlatego wszelkie dylematy należy przedyskutować w swojej głowie. Nawet jeśli idziesz po poradę do najlepszego przyjaciela, pamiętaj, że w ten sposób oddajesz mu część kontroli nad swoim życiem. To ty musisz zadać sobie pytania – co jest zgodne z moimi wartościami? Czy naprawdę chcę zmienić tę pracę? Czy ta decyzja sprawi, że będę czuć się lepiej? Jeśli chcesz być zadowolony ze swojego życia, musisz brać za nie pełną odpowiedzialność. Jeśli zaś szukasz na zewnątrz aprobaty dla swoich wyborów, to znak, że się zwyczajnie boisz podejmowania decyzji dotyczących twojej osoby.

Tagi:

decyzja ,  samoocena ,  zadowolenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót