Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli jednak zaczniecie próbować i któregoś dnia wreszcie się uda, poczujecie dużą różnicę. A jest to możliwe, by zacząć żyć inaczej i nigdy nie jest na to za późno. 

 

1. Wreszcie – jeśli tego nie zrobiłaś – pokochaj siebie, zaakceptuj i przestań się przejmować tym, co o tobie mówią inni. Nie zadręczaj się swoim wyglądem, figurą, wagą, to naprawdę nie jest w życiu najważniejsze.

 

2. Zadbaj o siebie. Zrób badania. Nie zaniedbuj swojego zdrowia. Pamiętaj, że jesteś najważniejszą dla siebie osoba, a twoje zdrowie jest bezcenne.

 

3. Nie poświęcaj się. Wygospodaruj czas tylko dla siebie i bądź egoistką. Skończ z codzienną obsługą męża czy dzieci. Masz takie samo prawo do odpoczynku, jak każdy. Nie jesteś tu po to, by wyręczać innych.

 

4. Zadbaj o przyjaźnie. Nie szukaj całej gromady przyjaciółek, wystarczą ci 2 – 3 osoby, ale pewne. Zadbaj o czas na spotkanie z nimi, wyjdź z domu, rozmawiajcie, idźcie na wspólny spacer.

 

5. Zacznij podróżować. Zamiast kupować kolejne ciuchy, odkładaj pieniądze. Nic tak nie wzbogaca życia jak wyjazdy. Zacznij jeździć sama przynajmniej raz do roku. Odpocznij wówczas od partnera, dzieci. Zostaw mu dom na głowie, to nie tylko twój obowiązek.

 

6. Nie zamartwiaj się na zapas. Nie żyj przeszłością, ona już minęła. Naucz się cieszyć tym co masz tu i teraz.

 

7. Nie przesiaduj godzinami na Facebooku. Lubisz internet? Znajdź ciekawe artykuły, rozwijaj swoje zainteresowania. Facebook wbrew pozorom stresuje – zawsze znajdziesz kogoś, kto jest mądrzejszy, lepiej mu się powodzi, lub przynajmniej tak o sobie pisze.

 

8. Pogódź się z porażkami. Nie rozpamiętuj przeszłości, nie zmienisz jej. Myśl o tym, co możesz jeszcze zrobić ze swoim życiem. Wybacz sobie i innym. Nie musisz zaprzyjaźnić się z tymi, którzy wyrządzili ci krzywdę, ale nie rozdrapuj ran, nie przywołuj złych wspomnień.

 

9. Unikaj toksycznych ludzi. Zerwij takie kontakty, nawet gdy jest to ktoś z bliskiej rodziny. Masz do tego prawo. 

 

10. Zastanów się zanim powiesz „tak”. Nie podejmuj pochopnych decyzji, rób tak, aby to tobie było wygodnie. Naucz się wreszcie mówić „nie”. Nie rób rzeczy, których nie lubisz, naucz się odmawiać, jeśli coś jest ci nie na rękę. Pamiętaj, to właśnie umiejętność mówienia „nie” może mieć największy wpływ na twoje życie. 

 

 
 

Tagi:

szczęście ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót