Partner: Logo KobietaXL.pl

Bardzo często na naszej drodze staje problem. Czasami poważny, ale przecież trzeba się z nim uporać. I są na to sprawdzone sposoby.

 

Po pierwsze, wyobraź sobie najbardziej czarny scenariusz. Co może się stać w najgorszej wersji wydarzeń. Wyobraź sobie tę sytuację i zacznij się do niej psychicznie przyzwyczajać. Bardzo szybko każda inna wersja, nawet ta niezbyt korzystna, wyda ci się bardzo przyjazna.

Po drugie, nie odkładaj rozwiązania problemu. Weź się za niego natychmiast. Jeśli będziesz odkładać go w czasie, każdy dzień będziesz miała zatruty myślami o kłopocie. Poza tym podjęcie działania może przynieść nowe rozwiązania czy nowe pomysły.

 

Jeśli twój problem dotyczy zdrowia twojego, czy twoich bliskich nie czekaj na wizytę u lekarza. Idź jak najszybciej. Jeśli masz wątpliwości, co do diagnozy, nie wahaj się pytać innych lekarzy, konsultować. Ale tylko ze specjalistami! Nie pytaj o zdanie przyjaciół czy znajomych, którzy nie mają o tym pojęcia. Pytaj za to, czy znają kogoś , kto miał podobną sytuację. Rozmowa z osobą, która już taki problem przeszła może ci bardzo pomóc!

 

Jeśli czeka cię operacja, nie zwlekaj. Idź na nią jak najszybciej. Czekanie tylko przedłuży twoje katusze. Będziesz codziennie myśleć o tym, co będzie. Im szybciej pójdziesz do szpitala, tym potencjalnie szybciej wrócisz do zdrowia.

Bądź nastawiona optymistycznie i z wiarą w udany zabieg. Badania mówią, że ludzie optymistycznie nastawieni do procesu zdrowienia, faktycznie szybciej dochodzą do siebie!

 

Jeśli twój problem dotyczy innych sfer życia, również poszukaj fachowej porady. Prawnika, psychologa, pedagoga, w zależności od sprawy, ale kogoś, kto zna się na tym temacie. Możesz pogadać z przyjaciółką, ale nie proś o żadne rady! Nikt nie jest tobą i nie wie do końca, co myślisz, jaka jest twoja sytuacja.

Podejmij jak najszybciej działania wedle otrzymanych od fachowca wskazówek. Zobacz, jakie przyniosą efekty. Pamiętaj, że bywają często sprawy, których nie utniesz jednym ruchem ręki. Czasami na ostateczny efekt będziesz musiała trochę poczekać.

 

Nie wahaj się prosić o pomoc! Nawet ludzi, którzy być może nie są w kręgu twoich najbliższych. Często dostaniesz pomoc, której zupełnie się nie spodziewasz, a odwrócą się do ciebie plecami ci, na których liczysz! Musisz być na to przygotowana. Nie wszyscy będą gotowi cię wspierać. Możesz za to poszukać grupy wsparcia, czyli ludzi, którzy borykają się z podobnym kłopotem.

 

Mów otwartym tekstem o swoim problemie, jeśli chcesz o nim rozmawiać. Czasami ludzie boją się rozpocząć temat, bo nie wiedzą, jak możesz zareagować. Jeśli nie chcesz o tym mówić, też nie bój się tego wyartykułować. Bywają bowiem sytuacje odwrotne – ludzie zamęczą cię pytaniami na temat twojego kłopotu.

 

Pamiętaj o tym, że wiele odkładanych problemów – np. zdrowotnych czy finansowych może rosnąć z upływem czasu. Dlatego ważne jest, by nie liczyć na to, że rozwiązanie weźmie się z nieba. Jeśli zaczniesz szybko działać, z reguły czarny scenariusz się w życiu nie sprawdza! Ale ty już będziesz gotowa i na taką ewentualność!

 

I najważniejsze! Myśl pozytywnie! Pamiętaj, że wszystko w życiu przemija. Również kłopoty!

 

Tagi:

psychologia ,  problem ,  kłopot ,  jak rozwiązać problem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: