Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli zostałaś zaproszona na przyjęcie lub obiad organizowany w domu nie zapomnij o drobnym prezencie dla gospodarza - wino, belgijskie czekoladki, domowe ciasto czy kwiaty będą zawsze dobrym rozwiązaniem. Dając prezent wysyłasz sygnał, informację na temat tego, jaką jesteś osobą, a że każdy lubi dostawać prezenty to możesz być pewna, że pozostawisz po sobie nawet bardzo dobre wrażenie.

Nigdy nie zapominaj o uśmiechu. Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, uśmiech to najprostszy sposób przełamania bariery między wami. Pamiętaj, że druga osoba może być tak samo zdenerwowana jak ty, więc uśmiech rozładuje niepotrzebne napięcie, a ty zostaniesz odebrana jako pogodna, pozytywnie nastawiona do życia osoba.

Postaraj się nie gestykulować za dużo, nie machaj rękami podczas rozmowy ponieważ zostaniesz odebrana jako osoba nadpobudliwa, nerwowa, a to sprawi, że ludzie nie będą chcieli z tobą rozmawiać. Postaraj się utrzymać ciało pod kontrolę, a postawę pewną, wyprostowaną.

Postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy ilością przekazywanych o sobie informacji, a zadawanych pytań na temat innych. Jeśli będziesz mówiła zbyt dużo na swój temat możesz zostać odebrana jako egoistka, jeśli będziesz zadawać mnóstwo pytań - uznają cię za wścibską. 

Nie zapominaj o swoim wyglądzie. Jeśli będziesz zadbana i ubrana w wygodną odzież od samego początku będziesz bardziej pewna siebie i swobodna podczas poznawania nowych osób. Dobry wygląd to dobre samopoczucie. Nie chodzi o to, żebyś swoim wyglądem codziennie imponowała innym, chodzi o to żebyś w nowej dla siebie sytuacji i otoczeniu mogła być chociaż odrobinę spokojniejsza. Ludzie potrafią być surowi jeśli chodzi o wygląd, który podczas pierwszego wrażenia odgrywa większe znaczenie niż intelekt czy dobre maniery.

Jeśli nagle zabraknie ci tematów do rozmowy, zamiast o pogodzie zacznij rozmawiać o jedzeniu - to znacznie przyjemniejszy i mniej przereklamowany temat niż temperatura otoczenia o 6 nad ranem.

Pokaż, że wiesz co znaczą dobre maniery i kultura osobista. Bądź uprzejma, zawsze pamiętaj o uczuciach innych, postaraj się nie urazić ani nie obrazić nikogo np. żartem.

Na koniec najważniejsze - zawsze bądź autentyczna, nie udawaj kogoś kim nie jesteś, nie staraj się za wszelką cenę zaimponować innym, przede wszystkim bądź najwierniejsza sobie samej. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, nie kłam - zrobisz lepsze wrażenie jeśli będziesz trzymała się swoich poglądów i przekonań niż jeśli będziesz się ze wszystkimi zgadzać.

 

 

Tagi:

psychologia ,  pierwsze wrażenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót