Partner: Logo KobietaXL.pl

Nikt nie jest ideałem. Ty zapewne też nie. Ale zamiast zamartwiać się swoimi wadami i widzieć świat wyłącznie w ciemnych barwach, zobacz co możesz zrobić. I spróbuj zacząć od dziś!

1. Zacznij akceptować rzeczy i ludzi. Zacznij akceptować samą siebie nawet jeśli nie jesteś doskonała, nie martw się inni też nie są idealni. I pamiętaj, że piękno tkwi właśnie w byciu nie zawsze idealnym. 

2. Zacznij dostrzegać piękno małych sukcesów, zacznij dostrzegać wyjątkowość chwili. To właśnie małe przyjemności przynoszą duże zmiany w twoim sposobie patrzenia na świat.

3. Zacznij mówić otwarcie o swoich uczuciach. Nie ukrywaj gniewu, żalu czy złości - nie duś tego w sobie. Porozmawiaj z najbliższymi o tym co sprawia, że czujesz się źle.

4. Otaczaj się tylko ludźmi, którzy cię kochają, którym możesz zaufać i wiesz, że cię rozumieją. Ci, którzy tylko cię krytykują  nie są ci potrzebni. Jeśli wchodzisz w związki z nowymi ludźmi rób to z dobrych powodów. 

5. Bądź ze sobą szczera we wszystkim co robisz i czujesz. 

6. Zacznij myśleć o swoim szczęściu. Nie ma nic złego w uszczęśliwianiu innych dopóki dopóty nie zapominasz w tym wszystkim o sobie.

7. Bądź sobą - autentyczną i dumną z tego kim jesteś. Jeśli próbujesz być kimś innym tracisz kogoś kto jest jedyny w swoim rodzaju - siebie!

8. Zacznij kontrolować swój stres. Kiedy czujesz, że napięcie sięga zenitu - zrób sobie przerwę. 

9. Zacznij słuchać swojego wewnętrznego dziecka - i mów co myślisz.

10. Ciesz się z sukcesów innych. Nie ma nic gorszego od poczucia wiecznej zazdrości. Jeśli będziesz cieszyć się z sukcesów innych oni to również odwzajemnią. 

11. Daj innym szansę. Nie bój się poznawać nowych ludzi i nie dyskwalifikuj ich już po pierwszym spotkaniu, nie zamykaj się na nowe znajomości - nigdy nie wiesz kto może zmienić twoje życie. 

12. Nie rywalizuj na siłę z innymi - to strata czasu! Zacznij rywalizować z wcześniejszą wersją samej siebie!

13. Daj szansę swoim marzeniom i pomysłom. Spróbuj! Nie udało się? Pamietaj, że zdobyłaś nowe doświadczenie. Odniosłaś sukces? Gratulacje! Staraj się wcielać w życie drobne plany, a z tymi większymi pójdzie ci w przyszłości znacznie łatwiej. I uwierz, że jesteś gotowa zrobić ten pierwszy, ten drugi i każdy następny krok by rozwijać swoje marzenia i pasje. 

14. Skoncentruj się na tym co możesz kontrolować. Pamiętaj, że zawsze w twoim życiu pojawią się momenty, na które nie będziesz miała wpływu. Nie walcz z nimi - zaakceptuj i nie trać na nie cennego czasu. 

15. Popatrz na swoje życie z dystansu i bądź wdzięczna za to co masz i za to co już osiągnęłaś.

16. Małymi kroczkami zmierzaj do celu. Codziennie zrób chociaż jedną małą rzecz, która zbliży cię do upragnionego celu. Lepiej zrobić mały krok naprzód niż nie zrobić nic. 

17. Z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji, w której się znalazłaś spróbuj wyciągnąć coś pozytywnego. Może nie od razu, być może będziesz potrzebowała na to czasu, ale jeśli twoje myśli wrócą do tego trudnego momentu w twoim życiu nie pozwól, aby w twojej głowie pojawiły się nieprzyjemne uczucia z nim związane - spróbuj znaleźć chociaż jeden, ale pozytywny aspekt zaistaniałej sytuacji. 

18. Nie bój się prosić o pomoc. Jeśli pomagasz innym to inni powinni to odwzajemnić. Nic nie zaszkodzi jeśli poprosisz przyjaciółkę żeby odebrała twoje dzieci ze szkoły lub pomogła przygotować ci urodzinową kolację. Jeśli masz obok siebie ludzi, na których możesz liczyć - zrobią to z przyjemnością. 

19. Podnieś poziom swoich związków z bliskimi ci osobami. Nie bój się mówić najbliższym, że ich kochasz, powiedz im jak bardzo ważna jest ich obecność w twoim życiu. 

20. Przestań się krytykować, bądź dla siebie dobra i traktuj swoje ciało jak świątynię. Dbaj o nie i okaż mu odrobinę miłości każdego dnia. Zamiast patrzeć w lustro i mówić "mam grube ręce" znajdź coś co w sobie kochasz i powiedz "mam piękne dłonie". 

21. Doceniaj lekcje, jakie dają ci twoje porażki. Pogódź się z tym, że nie zawsze będziesz odnosiła same sukcesy, ale nawet jeśli upadasz to popraw fryzurę i ruszaj dalej! 

 

Tagi:

szczęście ,  psychologia ,  zmiana ,  akceptacja ,  samoakceptacja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: