Partner: Logo KobietaXL.pl

Bywa, że jesteśmy w trudnej sytuacji i dosłownie cały świat wali nam się na głowę. Ale jak wybrniemy z trudnej sytuacji i jak ułożymy potem nasze życie, zależy wyłącznie od nas. Poznajcie 8 prawd, które powinny wam towarzyszyć w trudnych chwilach.

 

1. Ból pomaga dojrzewać

 

Co cie nie zabije, to cię wzmocni – mówi stare chińskie przysłowie. Dlatego jeśli boli, pozwól niech boli. Ten ból musi przejść przez ciebie, abyś nie straciła swojej ważnej części. Każdy ból mija, ten też minie – wtedy jest szansa na układanie życia po nowemu, będąc znacznie silniejszą. Pozwól sobie na przeżywanie bólu, nie uciekaj od niego, nie zakopuj go w sobie!

 

2. Lęk to tylko iluzja

 

Realny jest strach, który ostrzega przed niebezpieczeństwem. Lęk to iluzja, którą nosisz w sobie. Musisz nauczyć się go kontrolować i mieć świadomość, że jest wyłącznie wytworem twojej wyobraźni. Nie pozwól, by miał nad tobą władzę! Zrób pierwszy krok i podejmij jakąkolwiek decyzje, której się boisz, nawet niech to będzie upieczenie ciasta, co do którego masz obawy, że nigdy ci nie wyjdzie. Nawet jeśli faktycznie tak będzie, sprawdzisz na sobie, że nic się nie stało, zwyczajnie jedno doświadczenie więcej.

 

3. Nic nie trwa wiecznie

 

Życie przemija, przemijają też problemy. Naucz się je akceptować, bo są częścią twojego życia. Pamiętaj, że wielu rzeczy w życiu zwyczajnie nigdy nie zmienimy. Dlatego akceptacja ich jest niezbędna, aby się nie zadręczać.

 

4. Walka jest częścią drogi do sukcesu

 

Naucz się tego, że musisz być cierpliwa i walczyć mozolnie o swoje. Pamiętaj – łatwo przyszło, łatwo poszło. To naprawdę mądre przysłowie! Prawdziwy sukces i nie chodzi wcale o pieniądze, to powolna droga na szczyt. Nie załamuj się natychmiast trudnościami, trzeba je pokonywać.

 

5. Dobre czy złe? - wszystko zależy od ciebie!

 

Kieruj się swoją intuicją i swoim sumieniem. Jeśli nie krzywdzisz swoimi działaniami innych, stawiaj na swoje wybory. Nie słuchaj innych, jeśli uważasz, że coś jest dla ciebie dobre! Nie rób tego, czego oczekują inni. Ty jesteś dla siebie najważniejsza.

 

6. Zmieniaj to, co możesz zmienić

 

Nie trać czasu na walkę z wiatrakami. Są rzeczy niezmienne i tylko pochłaniają twoją energię. Skup się na tym, co jest do zmiany. Umieć to odróżnić to prawdziwa mądrość! Ale jeśli się tego nauczysz, sama zobaczysz, że zmiana będzie natychmiast.

 

7. Zaakceptuj siebie

 

Jesteś jaka jesteś i zaakceptuj ten stan rzeczy. Wybaczaj sama sobie i rób wszystko jak potrafisz najlepiej. Nie musisz być chuda, piękna, bogata, zdrowa. Każdy z nas ma takie samo prawo do bycia na Ziemi i korzystania z tego, co nam oferuje.

 

8. Nie rozpamiętuj przeszłości!

 

Było, minęło i nie wróci. Patrz wyłącznie przed siebie i żyj tu i teraz! Przeszłość to tylko nauka, wyciągaj wnioski, ale nie oglądaj się za siebie. Jest tylko dzisiaj, jutra też może nie być. Ciesz się teraźniejszością.

 

 

 

Tagi:

szczęście ,  życie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót