Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli narzekasz na to co masz, nie czujesz zadowolenie z siebie, być może robisz niektóre rzeczy, które tylko pogłębiają ten stan. Oto kilka praktycznych wskazówek, które naprawdę mogą odmienić twoje życie.

 

1. Przestań żyć życiem innych ludzi, zacznij swoim.

Nie przesiaduj w mediach społecznościowych, nie interesuje się tym, co kto ma czy co nowego kupił. Pamiętaj, że ludzie pokazują tylko dobre strony swojego życia, te mroczne najczęściej chowają.

 

2. Przestań spać po kilka godzin na dobę, musisz spać minimum 7 – 8 godzin.

Sen jest najlepszym lekarstwem na wszystko, leczy stres, wiele innych dolegliwości. Nie zarywaj nocy, musisz mieć czas na sen! Jeśli cierpisz na bezsenność, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

 

3. Przestań myśleć, że lęk jest tylko czymś złym. Czasami pokazuje nam, co musimy w sobie pokonać.

Jeśli boisz się wielu rzeczy, to czas się temu przyjrzeć. Tak naprawdę to lęki są w naszej głowie i warto się z nimi uporać.

 

4. Przestań myśleć o sobie źle.

Jeśli masz o sobie złe zdanie, do dlaczego ktokolwiek inny miałby mieć dobre? Każdy jest jaki jest, zawsze są rzeczy, które możesz poprawić.

 

 5. Przestań zaniedbywać zdrowie, jeśli wydaje ci się, że coś jest nie tak, idź do lekarza.

Choć dziś może jest trudniej uzyskać poradę lekarską, nie jest to jednak niemożliwe. Nie zaniedbuj swojego zdrowia, ono jest najważniejsze.

 

6. Nie marnuj czasu! Nie spędzaj dni na przeglądaniu Facebooka i oglądaniu telewizji!

To najgorsze „zjadacze” czasu, a często źródło frustracji. Idź na spacer, przeczytaj dobrą książkę, zrób wokół siebie porządek. To zdecydowanie lepsze zajęcia.

 

 7. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto na ubrania, których nie nosisz, czy jedzenie, które wyrzucasz.

Ciągle brak ci środków na kocie? Zweryfikuj swoje wydatki i zacznij żyć racjonalnie. Czy naprawdę musisz mieć tyle rzeczy?

 

 8. Nie osądzaj innych.

Każdy ma swoje życie i swoje problemy, nie szukaj winy w ludziach i nie oceniaj ich. Im mniej się spodziewasz z ich strony, tym dla ciebie lepiej.

 

 9. Pamiętaj, że szczęście trwa moment, nie trać energii na szukanie go. Szukaj zadowolenia i satysfakcji z każdej chwili życia.

Nie myśl o tym, co będzie jutro, że kiedyś nadejdzie „ten” szczęśliwy dzień. Nie patrz wstecz. Staraj się codziennie cieszyć tym, co masz.

 

Tagi:

szczęście ,  nieszczęście ,  życie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót