Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Czy naprawdę robisz to, co chcesz, czy po prostu zadowalasz się tym, co robisz?

Czy naprawdę poszedłeś za głosem intuicji? Czy robisz w życiu to, o czym marzyłeś? Czy też zadowoliłeś się pracą, którą masz, bo choć nie daje satysfakcji, pozwala ci się utrzymać?


2. Czy znasz swoje trzy największe zalety?

Poznanie siebie oznacza świadomość tego, czym się wyróżniasz i co stanowi twoje mocne strony. Czy naprawdę je znasz, czy umiesz je wymienić? Czy z nich korzystasz?


3. Czy znasz swoje największe trzy wady?

Czy masz świadomość ich istnienia? Czy próbujesz nad nimi pracować? Czy w ogóle możesz je zmienić?


4. Czego się najbardziej boisz?

Jednym z najbardziej obezwładniających lęków, ponieważ nie pozwala na zmianę, jest strach przed przyszłością. Czy ty wiesz, czego się boisz, co spędza ci sen z powiek? Czy ten lęk jest racjonalny?


5. Czy masz plany na przyszłość?

Czy wiesz, co chciałbyś robić za 10 lat? W jakim być punkcie swojego życia? Czy masz cele, które chciałbyś osiągnąć?6. Czy bywasz z siebie dumny?

Czy są takie momenty, które napawają cię zadowoleniem? Masz świadomość, kiedy naprawdę możesz być z siebie dumny? Potrafisz wymienić takie rzeczy?


7. Czy żałujesz czegoś w życiu?

Czy jest coś takiego? Czy potrafisz się rozstać z tymi wspomnieniami, czy też wracają do ciebie jak bumerang? Czy umiesz pójść dalej pomimo porażek?8. Co byś chciał zmienić na świecie

Czy możesz do tego w jakikolwiek sposób doprowadzić? Czy możesz dawać przykład, aby świat poszedł takim torem, jakim byś chciał?


9. Czy wiesz, czego nie uda ci się zmienić?

To kluczowe pytanie. Czy umiesz rozpoznać to, z czym nie warto walczyć, a trzeba to zaakceptować, czy też tracisz czas na walkę z wiatrakami?


10. Czy jesteś szczęśliwy?

Masz poczucie spełnienia, zadowolenia z życia? Jeśli nie, to czy wiesz, co dałoby ci taki stan? Czy wiesz, jak możesz go osiągnąć?


Szczere odpowiedzi na te pytania warto zapisać na kartce i wrócić do nich za kilka dni. Sprawdzić, czy nawet niewielka ilość czasu zmieniłaby coś w naszym nastawieniu do rożnych problemów. Jeśli nie, może warto się skupić na tym, jak można swoje życie odmienić.

Tagi:

szczęście ,  zadowolenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: