Partner: Logo KobietaXL.pl

Jest szereg fatalnych nawyków, które sprawiają, że widzimy nasze życie wyłącznie w ciemnych barwach. To zarówno nasze zachowania jak i złe przyzwyczajenia. Warto się im przyjrzeć i spróbować się z nimi raz na zawsze rozstać, bo pochłaniają naszą energię nie dając w zamian nic dobrego. Oto one:

 

1. Media społecznościowe

To nie tylko złodziej czasu, ale również powód wielu frustracji. Naiwnie wierzymy, że inni ludzie mają cudowne życie, ciekawsze od naszego, są piękniejsi, mądrzejsi, szczęśliwsi. Zapominamy, że dostajemy fragmenty ich życia dokładnie przepuszczone przez rożne filtry. Warto wyznaczyć limit czasu spędzanego na Facebooku czy Instagramie, czy wręcz zrobić sobie „odwyk” chociaż na kilka dni w tygodniu.

 

2. Koncentrowanie się na tym czego nie mamy

Często zdarza się, że nie doceniamy tego, co mamy, a zamiast tego przeceniamy to, czego nie mamy. I nie chodzi o rzeczy materialne wyłącznie. Może to dotyczyć urody, charakteru itp. Zacznijmy czuć wdzięczność za to, co otrzymaliśmy od losu.

 

3. Obwinianie innych

To prawdziwa epidemia. Niestety, wiele osób za swoje porażki lubi obwiniać innych, rodziców, szefa, znajomych. Tymczasem należy zacząć od szukania swoich błędów, dopiero później ewentualnie zastanowić się, czy ktoś po drodze zawiódł. Jeśli nie nauczymy się tego, zawsze będziemy się czuć przez kogoś zranieni.

 

4. Niechęć do podejmowania ryzyka

Aby zdobyć to, co się chce, trzeba czasami wyjść poza strefę komfortu, co oczywiście wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli jednak nie podejmiesz takiego kroku, nie zrealizujesz swoich marzeń. Strefa komfortu to strefa, w której grzęźniemy, a przebywanie w tym miejscu ze strachu przed tym, co przyniesie przyszłość, jest toksycznym nawykiem.

 

5. Lęk przed opiniami innych

Nieszczęśliwi ludzie są zależni od innych, szukają nieustająco aprobaty i boją się opinii na swój temat. To fatalny nawyk, który paraliżuje wiele działań. To twoje życie nieważne, co inni powiedzą.

 

6. Przywiązanie do negatywnych emocji

Utrwalanie w sobie gniewu czy urazy nie jest dla nas dobre. Złe emocje nie kreują dobrych myśli, a świat jest taki, w jaki osób o nim myślimy. Myśląc negatywnie dostaniesz od świata wyłącznie złe rzeczy.

 

7. Usadowienie się w roli ofiary

Są ludzie, którym rola ofiary odpowiada. Budują swoje życie na cierpieniu, poświęcaniu się dla innych i oczekują w zamian hołdów. To szalenie toksyczny nawyk, nie tylko dla ciebie, ale i dla otoczenia.

 

8. Strach przed zmianą

Bardzo często tkwimy w poczuciu bycia nieszczęśliwymi, ale możliwość zmiany paraliżuje. To jest kluczowy czynnik i musisz się zastanowić, czy bycie nieszczęśliwym, wbrew wszystkim prozom, nie jest tym, jest twoim podświadomym wyborem?

 

Jeśli przynajmniej część tych punktów dotyczy twojej osoby, musisz pamiętać, że tylko ty jesteś w stanie sobie pomóc. Być może potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, a może szczerej rozmowy z przyjacielem? Pamiętaj, poczucie szczęścia jest w naszej głowie.

 

 

Tagi:

szczęście,  nieszczęście,  nawyki, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót