Partner: Logo KobietaXL.pl

W tym wieku najczęściej jesteśmy już bez dzieci, które wyprowadzają się z domu, mniej dbamy o karierę, wreszcie mamy dla siebie czas. Jak nie zaprzepaścić szansy na dobre życie po pięćdziesiątce? Oto przydatne wskazówki.

 

Jedz zdrowo

W tym wieku nie powinno się już jeść byle czego i byle gdzie. Postaw na warzywa i owoce, pamiętaj o błonniku w diecie. Unikaj cukru, przetworzonej żywności. Pamiętaj o kwasach omega 3, które znajdziesz przede wszystkim w morskich rybach.

 

Zadbaj o zdrowie

Nie lekceważ rożnych dolegliwości, ale wreszcie staw im czoła. Sprawdź ciśnienie, w przypadku kobiet warto zabrać się za dolegliwości związane z menopauzą. Twoje stawy, kości, mięśnie pewnie też wymagają pomocy. Zacznij chodzić na nordic walking, uprawiaj jogę.

 

Seks jest ważny

Nie rezygnuj z niego, to jeszcze nie czas na to. Udane życie seksualne sprawia, że jesteśmy zdrowsi psychicznie i fizycznie.

 

Podtrzymuj przyjaźnie

Teraz jest czas dla przyjaciół. Zweryfikuj znajomości, odstaw na bok toksycznych ludzi, czy takich, którzy niczego nie wnoszą do twojego życia. Spędzaj czas z tymi,których lubisz i z którymi nigdy się nie nudzisz.

 

Ucz się

Na to nigdy nie jest za późno, rozwijaj nowe zainteresowania i pasje. Ucz się języków, gry na instrumencie, to ma świetny wpływ na twój mózg.

 

Odetnij dzieciom pępowinę

Utrzymuj stały kontakt z dziećmi, ale daj im żyć po swojemu. Nie obarczaj wina, że nie mają dla ciebie czasu, nie narzekaj. Nie psuj im życia wyrzutami sumienia z twojego powodu. Naucz się żyć swoim życiem, nie ich.

 

Dokonuj słusznych wyborów

Naucz się mówić „tak” i „nie”. Rób rzeczy, na które masz ochotę. Nie daj się wpędzić dzieciom w role pełnoetatowej niańki, jeśli mają takie zakusy. Zadbaj o swoje życie. Nie ulegaj znajomym, ogranicz bycie pogotowiem ratunkowym dla znajomych, jeśli jest to bez wzajemności.

 

Nie zadręczaj się przeszłością

Niczego nie zmienisz, a tylko będziesz przywoływać złe myśli. Nie myśl o tym, co było czy co przeszło koło nosa.

 

Nie przejmuj się wyglądem

Tak,masz 50 lat i masz prawo mieć nadwagę czy zmarszczki. Niech ci to snu z oczu nie spędza. Ogranicz czas w mediach społecznościowych i porównywanie siebie do rówieśniczek. W większości przypadków poprawiają swoje zdjęcia i nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością.

 

Nigdy nie jest za późno

Zrób wreszcie, to co było twoim marzeniem. Podróż, spływ kajakowy, wolontariat w schronisku dla zwierząt? Nie oglądaj się na opinie innych. Na marzenia nigdy nie jest za późno.

 

Tagi:

szczęście ,  radość ,  50 plus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót