Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli w kółko spotykają cie te same złe rzeczy, otaczają toksyczni ludzie, masz ciągle te same problemy, to znak, że sam takie sytuacje do siebie przyciągasz. Możesz to zmienić i możesz się kłopotów pozbyć. Ale, żeby to zrobić, musisz się skonfrontować z własnym JA. Poznaj więc pięć najważniejszych przyczyn, z powodu których nie możesz uwolnić się od błędów.

 

1. Jesteś uparty

 

Zamiast przyznać się do porażki, zrzucasz winę na innych, nie mając zamiaru zmieniać swojego postępowania i swoich nawyków. Tak jest przecież łatwiej. Ale mamy złe wieści, jeśli nie zmienisz sposobu postępowania, nie zmienisz niczego w swoim życiu.

 

2. Ciągle narzekasz

 

Ciągłe narzekanie nie jest zdrowe ani produktywne. Nie wniesie do twojego życia pozytywnej energii. Postaraj się zamiast narzekać, opracować optymistyczny plan na przyszłość.

 

3. Działasz pod wpływem emocji

 

Emocje nie są dobrym doradcą, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Pokazują skrzywiony obraz rzeczywistości, nie pozwalają na prawdziwe rozpoznanie problemu. Nie podejmuj pod ich wpływem żadnych decyzji. Najpierw ochłoń, potem spokojnie wszystko przemyśl.

 

4. Nie komunikujesz się poprawnie

 

Jeśli nie przekazujesz skutecznie swoich myśli i potrzeb, nie otrzymasz w zamian tego, czego chcesz. Jeśli poznasz już swoje potrzeby, mów o nich prostym językiem. Używaj zawsze zaimka „ja” bez osądzania i obwiniania innych.

 

5. Masz negatywne nastawienie do ludzi i świata

 

Jak możesz oczekiwać pozytywnych zdarzeń, skoro wszystkie twoje myśli, uczucia i emocje są negatywne? Być może wyda ci się to nieprawdopodobne, ale dostajemy dokładnie to samo, co wysyłamy w świat. Jeśli twoje myślenie o nim jest negatywne, będą cię spotykać przede wszystkim przykre rzeczy.

Tagi:

psychologia ,  błędy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót