Partner: Logo KobietaXL.pl

U osób przewrażliwionych dochodzi często do stanów lękowych, mają obsesyjne myśli, niską samoocenę. Bywa, że nie radzą sobie w najprostszych sytuacjach, żyją w permanentnym stresie.

 

 

Oto najczęstsze oznaki nadmiernej wrażliwości:

 

1. Stres zamienia się w ból fizyczny

Lęk wewnętrzny może ostatecznie przerodzić się w ból fizyczny, taki jak bóle głowy i problemy żołądkowe. Objawy te mogą być inicjowane przez nagromadzony stres, tłumienie negatywnych myśli lub pojedyncze zdarzenie, które było szczególnie traumatyczne.

 

2. Zależy ci na tym, co myślą inni ludzie

Twój niepokój związany z tym, co myślą o tobie inni, dotyczy prawie wszystkich, których spotykasz, nie tylko przyjaciół i rodziny. Uważasz, że ludzie analizują każdy twój ruch, podczas gdy w rzeczywistości są to najczęściej twoje imaginacje. Chcesz, aby wszyscy myśleli o tobie pozytywnie, w gruncie rzeczy boisz się jednak, że tak nie jest.

 

3. Trudno jest ci zaakceptować krytyczne komentarze

Niezależnie od tego, czy krytyka pochodzi od twojego szefa, czy matki, negatywne komentarze naprawdę wywierają na ciebie duży wpływ. Jest to szczególnie ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ nadmiernie wrażliwi ludzie i tak zmagają się z własnym postrzeganiem siebie, a negatywne informacje zwrotne mogą dodatkowo pogorszyć samoocenę.

 

4. W tłumie odczuwasz dyskomfort

Nie lubisz skupisk ludzkich, zatłoczonych miast, koncertów na stadionach, meczów itp. Obawiasz się emocji, które niosą za sobą podobne wydarzenia.

 

5. Czujesz się niepewnie w związku

Nawet jeśli jesteś z tą samą osobą od dłuższego czasu, ciągle obserwujesz każdy ruch partnera. Masz nieustające wrażenie, że robisz coś nie tak. Każde drobne nieporozumienie wydaje się być natychmiast apokalipsą i zawsze szukasz winy w sobie. Boisz się porzucenia.

 

6. Często czujesz niezadowolenie, gdy sprawdzasz media społecznościowe

Media społecznościowe sprawiają, że stale porównujesz się do innych. Masz stale wrażenie, że inni ludzie żyją pełnią życia, są szczęśliwi, wszystko im się układa. Swoje życie widzisz wtedy jako szare i nudne.

 

 7. Koncentrujesz się na tym, co złe

Pod koniec dnia nie myślisz o tym, co w nim było dobrego, ale koncentrujesz się na złych rzeczach. Rozpamiętujesz je, powtarzasz w myślach rozmowy, obwiniasz siebie. Potrafisz się tym zadręczać na tyle, że zapominasz o posiłkach, nie możesz zasnąć w nocy.

 

8. Ne lubisz jaskrawych świateł lub głośnych dźwięków

Ludzi nadwrażliwych przerażają jasno oświetlone miejsca i hałas. Szczególnie, gdy znajdą się w nich kompletnie nieoczekiwanie. Ich system nerwowy potrzebuje dużo czasu, by zaakceptować taką sytuację.

 

9. Nie lubisz grupowych wycieczek

Wycieczki grupowe stanowią prawdziwe wyzwanie dla wrażliwych osób, ponieważ nie lubią kontaktów z obcymi ani przypadkowych rozmów. Z drugiej strony mają nieodparte wrażenie, że nikt się nie chce z nimi zadawać.

 

 10. Nie lubisz prowadzić samochodu

Osoby nadwrażliwe z reguły nie znoszą być kierowcą, szczególnie w godzinach szczytu. Szybko wpadają w frustrację, jest dla nich zdecydowanie za dużo różnych bodźców.

 

11. Głód budzi twój gniew

Głód u ludzi nadwrażliwych powoduje gniew, a często nawet agresję. Jeśli nie mogą zjeść o określonej porze i muszą wytrzymać z pustym żołądkiem, zachowują się w napastliwy sposób, często mówią wówczas rzeczy, których potem żałują.

 

12. Twoje życie jest pełne dramatów

Masz skłonność do wyolbrzymiania różnych wydarzeń i przedstawiania ich, jakby były końcem świata. Najdrobniejszy problem urasta w twoich oczach do rozmiarów greckiej tragedii.

https://www.todo-mail.com/content.aspx?emailid=18396

 

Tagi:

psychologia ,  przewrażliwienie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót