Partner: Logo KobietaXL.pl

Chętniej wychodzimy z domu, eksperymentujemy w kuchni i spotykamy się ze znajomymi. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poczuć wiosnę jeszcze bardziej!

 

Wirtualny detoks 

 

Zaraz po przebudzeniu sięgasz po telefon, żeby przejrzeć media społecznościowe, w trakcie dnia co 5 minut odruchowo sprawdzasz powiadomienia, a tuż przed zaśnięciem wchodzisz na portale informacyjne wzburzając się po przeczytaniu newsów? Zrób sobie przerwę od świata wirtualnego. Wyłącz powiadomienia i usuń telefon z zasięgu wzroku. Dzień rozpocznij od krótkiej gimnastyki, a przed snem zrelaksuj się przy ulubionej muzyce. Choć początkowo będzie Cię drażnić niedobór informacji ze świata, które codziennie na bieżąco uzupełniałaś przy pomocy Internetu, szybko zauważysz, że pełne skupienie się na swoim życiu i chwili teraźniejszej obniży poziom stresu.

 

Ruch w plenerze

 

W większych miastach w porze wiosenno-letniej często organizowane są bezpłatne zajęcia z jogi lub pilatesu na świeżym powietrzu. Poszukaj informacji na ich temat w prasie lub Internecie. Jednak nawet jeżeli nie znajdziesz takiej oferty, zabierz koc i sama wybierz się do parku, aby poprzeciągać się i rozluźnić mięśnie wśród budzącej się do życia natury. Pamiętaj, aby przy tym głęboko oddychać – płuca będą Ci wdzięczne za taką dawkę tlenu i świeżego powietrza!

Wolisz bardziej dynamiczne sporty? Wyciągnij z szafy buty do biegania, a z garażu rower i przygotuj sprzęt na nowy sezon. Aktywność fizyczna na łonie natury o tej porze roku należy do najprzyjemniejszych – to również sposób na sukcesywne uzupełnianie witaminy D, na której niedobór najpewniej cierpieliśmy w trakcie zimy. Szybko odczujesz, jak jej powracające zasoby rozproszą złe myśli i wprawią Cię w świetny nastrój.

 

Sport na świeżym powietrzu to jeden z najważniejszych powodów, dla których czekam na nadejście wiosny. Pierwsze promienie słońca, które łapię podczas porannego joggingu pozytywnie nastrajają mnie na resztę dnia. Dla takiej dawki witalności jestem w stanie obudzić się godzinę wcześniej, aby zaczerpnąć tej wiosennej energii pochodzącej z natury

– mówi Katarzyna Bujakiewicz, ambasadorka marki Bakalland.

 

Pamiętaj o pożywnej przekąsce

 

Odżywiony organizm, któremu nie brakuje wartości odżywczych, takich jak witaminy czy minerały, ułatwi Ci relaks. Nie będzie bowiem przypominał o jakimś niedoborze bólami głowy, nawracającymi skurczami, trudnościami z zasypianiem czy drżeniem powiek. Uzupełnij swoją dietę o soczyste owoce, warzywa – zarówno te chrupiące, jak i liściaste, a także skarbnicę witamin i minerałów w postaci bakalii. Sięgając po pistacje bogate w magnez zwalczysz powracające uczucie zmęczenia i znużenia. Miedź zawarta w orzechach laskowych wspomoże prawidłowe funkcjonowaniu układu nerwowego, a bogactwo selenu w orzechach brazylijskich zadba o Twój układ odpornościowy. Pamiętaj o tym, aby codziennie sięgnąć po garść różnorodnych orzechów lub pestek, a Twojemu organizmowi nie zabraknie tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów.

Tagi:

wiosna ,  wiosenne przesilenie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót