Partner: Logo KobietaXL.pl

Rodzaje końcówek do szczoteczek sonicznych

Tak samo jak szczoteczka do zębów manualna powinna być regularnie wymieniana, tak też końcówki do szczoteczki sonicznej należy systematycznie wymieniać.

Dzięki temu, że włókna końcówki szczoteczki sonicznej poruszają się dynamicznie i bardzo szybko, mogą skuteczniej i dokładniej usuwać osad, bakterie i płytkę nazębną, także z trudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej niż szczoteczka manualna. Dzięki temu zapobieganie próchnicy i różnym chorobom dziąseł jest znacznie bardziej efektywne. Końcówki różnią się przeznaczaniem, twardością włókien oraz sposobem ułożenia włókien. Inne będą też końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci. Te dla najmłodszych powinny być mniejsze i bardziej delikatne.

Główki szczoteczek sonicznych dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można dobrać je odpowiednio do indywidualnych potrzeb, takich jak chociażby wrażliwość zębów czy potrzeba bardziej intensywnego czyszczenia. Marka SEYSSO posiada w swojej ofercie bardzo zróżnicowane modele, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zaletą końcówek jest też ich łatwość wymiany i szeroka dostępność.

Jak często wymieniać końcówki?

Zarówno końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci, jak i dla dorosłych, trzeba co jakiś czas wymieniać. Zaleca się robić to co trzy do czterech miesięcy lub gdy zauważymy, że włosie zaczyna się zużywać. Mocno zużyte włókna mogą prowadzić do pogorszenia skuteczności mycia zębów, a także zwiększać ryzyko rozwoju bakterii i infekcji w jamie ustnej. W przypadku stosowania jednej szczoteczki sonicznej przez wiele osób, każda osoba powinna korzystać z osobistej końcówki, którą również należy wymieniać co trzy miesiące.

W urządzeniach sonicznych wymieniamy same końcówki, podobnie jak szczoteczka do zębów manualna, która musi być wymieniana w całości co jakiś czas, ponieważ jej włosie także się zużywa.

Jakie końcówki wybrać?

Końcówki do szczoteczki sonicznej powinny być dostosowane do potrzeb higienicznych jamy ustnej. Zazwyczaj producenci oferują różne rodzaje główek, które mogą być dedykowane do wrażliwych zębów i dziąseł, do języka, czy do sprawniejszego usuwania przebarwień z zębów. Warto postawić na asortyment sprawdzonych marek jak seysso.pl. Firma ta specjalizuje się w produktach przeznaczonych do higieny jamy ustnej, zapewniając najwyższą jakość.

materiał partnera

Tagi:

zęby ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót