Partner: Logo KobietaXL.pl

Alpargaty, espadryle

To materiałowe buty na słomianej podeszwie. Warto jednak pamiętać, by podeszwa dodatkowo była z warstwą gumy, aby amortyzować wstrząsy. Pamiętaj, aby te buty były dobrze dopasowane, bo z czasem się rozciągają i spadają z nóg, co może powodować zwichnięcia podczas chodzenia.

 

Japonki

To jedne z najpopularniejszych letnich butów, ale uwaga – nie dla wszystkich! Osoby ze skłonnościami do haluksów nie powinny ich nosić. Podczas chodzenia w japonkach nasze dwa pierwsze palce mocno ściskają pasek, aby buty nie spadły. Wzmacnia to mięsień przywodzący dużego palca. Jeśli jednak nie mamy problemów z haluksami, japonki są wyśmienite na lato. Ale nie te na cieniutkiej podeszwie, szukaj takich, które amortyzują wstrząsy.

 

Szpilki

To często przez szpilki boli odcinek szyjny, który jest napięty przy chodzeniu w takich butach. Mogą być też bóle w części krzyżowej z tej samej przyczyny – zbyt dużego napięcia mięśni.

Palce w szpilkach nie układają się swobodnie, a paluch uciskany jest przez pozostałe cztery palce. Taki układ w bucie sprawia, że paznokieć palucha nie ma miejsca i zaczyna wrastać.

Szpilki zaburzają stabilny chód i to może powodować kontuzje typu zwichnięcie kostki, zwyrodnienia stawów kolanowych, a nawet biodrowych.

Przeciążenie przedniej części stopy i zwiększony nacisk na duży palec, może w konsekwencji doprowadzić do bolesnej i nieestetycznej deformacji, jaką są haluksy.

Dlatego szpilki nie są butami ani na sezon letni, ani na inne sezony. Podobnie jest z wszelkimi klapkami na wysokim obcasie. Dodatkowo są jeszcze mniej stabilne i podczas chodzenia podeszwa nieustannie uderza w naszą stopę.


Sandały

To jedne z lepszych butów na lato. Jest jednak warunek – nie mogą być zbyt wysokie, nie powinny też mieć za cienkiej podeszwy. W tym drugim przypadku pozbawiają nas amortyzacji i wstrząsy z twardych powierzchni przenoszą się wyżej, na kolana czy kręgosłup, a nawet szyję. Zbyt wysoki obcas powoduje zaś nieprawidłowe ułożenie stopy i zbyt duże napięcie łydek.

Jeśli już więc sandały to raczej niskie, to na grubszej podeszwie i zdecydowanie ze skóry. Unikniesz pocenia się stóp i nieprzyjemnego zapachu.


Tagi:

buty ,  sandały ,  szpilki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót