Partner: Logo KobietaXL.pl

Zwykle zależy nam na tym, żeby w pracy prezentować się elegancko i modnie. Efekt ten pozwalają uzyskać między innymi odpowiednio wyglądające buty. Często bywa tak, że chociaż ładne, są one niewygodne. Niestety wielu z nas woli bowiem przemęczać się te kilka godzin dziennie, niż w trosce o swoje zdrowie zakładać obuwie, które jest komfortowe. To oczywiście duży błąd!

„Buty, które nosimy w pracy, muszą być przede wszystkim wygodne. Trzeba o tym pamiętać już za młodu, a nie dopiero wtedy, kiedy mamy konsekwencje noszenia złego obuwia” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl dr n. med. Mirosława Gałęcka, ekspert marki Gehwol.

Zimą nośmy w pracy obuwie przewiewne. Latem zwracajmy uwagę, żeby nie było ono zbyt odkryte, ponieważ klimatyzacja działająca w pomieszczeniach może powodować, że będą nam marzły stopy.

Bardzo ważne jest również to, żeby buty miały odpowiednią wielkość. Nie mogą być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Odległość między naszymi palcami a noskiem buta powinna wynosić ok. 0,5 cm.

Kobiety muszą pamiętać także o doborze wysokości obcasa. Idealny ma 2–3 cm. Chodzenie w szpilkach jest niewskazane. Obcas, który ma więcej niż 5 cm, sprawia, że czujemy się niewygodnie. Zatem jeśli tylko jest to możliwe, zmieniajmy szpilki na niższe buty.

Noszenie nieodpowiedniego obuwia może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak haluksy, modzele, odciski, wrastające paznokcie, skolioza, a nawet garb. Miejmy to na uwadze!

źródło infowire

Tagi:

buty ,  zdrowie ,  haluksy ,  obcasy ,  szpilki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót