Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, być może cierpisz na niedobór biotyny, czyli witaminy H. Co prawda dochodzi do tego rzadko, bo jest ona w wielu produktach, ale musisz pamiętać, że niedobór biotyny dotyka osób przewlekle chorych, leczonych antybiotykami lub... niedożywionych. Jeśli więc jesteś na restrykcyjnej diecie, możesz szkodzić swoim włosom.

 

Biotyna czyli witamina H (od niemieckiego Haut – skóra) wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry, włosów, paznokci. Czasami nazywana jest wręcz witaminą piękna, bo wzmacnia właśnie włosy i paznokcie.

 

Żeby dostarczyć sobie odpowiednią ilość biotyny nie musisz sięgać po suplementy. Wystarczy wzbogacić dietę o odpowiednie produkty. Są to: wątróbka, soja, drożdże, żółtka, orzechy, sardynki, czekolada. Jeśli dieta nie pomoże, wtedy sięgnij po tabletki.

 

Pamiętaj również, że wypadanie włosów jest problemem złożonym. Może mieć związek z chorobą samych włosów, chorobą tarczycy, braniem leków, a nawet stresem.

 

Biotyny nie da się przedawkować, możesz więc spróbować witaminy H. Jeśli jednak kuracja nie pomoże, musisz udać się do lekarza, aby wykluczyć inne czynniki.

Tagi:

włosy ,  wypadanie włosów ,  biotyna ,  witamina h ,  zdrowie ,  uroda ,  witaminy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót