Partner: Logo KobietaXL.pl
Pot, który styka się z powierzchnią skóry, jest początkowo bezwonny: nadmierna wydzielina gruczołów ekrynowych lub apokrynowych jest rozkładana przez bakterie naturalnie występujące na skórze, które wytwarzają substancje degradujące, które powodują wydzielanie indywidualnych zapachów.
W przypadku niektórych osób zapach ten bywa bardzo intensywny, wręcz cuchnący. 
 
Jak się ratować?
 
Po oczyszczeniu i wysuszeniu stóp można używać talku, lub sody oczyszczonej czy skrobi kukurydzianej, ponieważ świetnie wchłaniają one wilgoć. Warto jednak przygotować domowy preparat, który pomoże uporać się z tym problemem. Podstawowym składnikiem preparatu jest glinka bentonitowa – która jest jednym z najbardziej skutecznych środków naturalnych do usuwania toksyn z organizmu. Świetnie zwalcza wszelkie bakterie,  pomaga odbudować i naprawić uszkodzone tkanki.  Ma doskonały wpływ na stan skóry, pobudza jej ukrwienie i nadaje gładkość i miękkość. 
 
 
 Składniki
 
• 1 ½ łyżki glinki bentonitowej
• ½ łyżeczki proszku cayenne
• 2 krople olejku cynamonowego
• 2 krople olejku goździkowego
• 2 krople olejku z kadzidłowca
 
Wykonanie
1. W małej miseczce połącz glinkę bentonitową i proszek cayenne.
2. Dodaj olejki eteryczne i dobrze wymieszaj.
3. Umieść mieszaninę w pojemniku lub słoiczku.
 
Możesz stosować tę mieszaninę dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Możesz nawet spać w nim, ale pamiętaj, aby założyć skarpetki, aby uniknąć zabrudzenia prześcieradła.
Pierwsze efekty poczujesz już po kilku dniach!

Tagi:

śmierdzące stopy,  pot, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót