Partner: Logo KobietaXL.pl

Tequila to napój alkoholowy pochodzący z Meksyku, a konkretnie z miejsca o tej samej nazwie Tequila w stanie Jalisco. Jest to dość popularny alkohol spożywany na całym świecie i jak się okazuje, pity bardzo umiarkowanie jest korzystny dla zdrowia.

 

1. Zapobiega osteoporozie

W przeprowadzonych badaniach meksykańscy naukowcy odkryli, że tequila może pomóc zwiększyć poziom minerałów, takich jak wapń i magnez, które są niezbędne do utrzymania silnych kości, a tym samym zapobiega osteoporozie.

 

2. Pomaga utrzymać wagę

Tequila spożywana z umiarem, w przeciwieństwie do innych napojów, nie prowadzi do przyrostu masy ciała. Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne wykazało, że cukry z rośliny tequili nie są wchłaniane przez organizm i dlatego nie tyjemy pijąc tequilę.

 

Obniża poziom cholesterolu

Stwierdzono również, że tequila pomaga obniżyć poziom cholesterolu LDL (zły cholesterol), ze względu na wysoką zawartość błonnika.

 

Poprawia trawienie

W badaniu z 2012 r. stwierdzono, że składniki tequili mają wpływ na wzrost ilości dobrych bakterii w jelitach, co jest korzystne dla procesu trawienia.

 

Pomaga zasnąć

W innym badaniu ujawniono, że tequila ma działanie rozluźniające mięśnie, a także pomaga zasnąć, więc już wiecie, że podczas bezsennej noc łyk tequili może być bardzo pomocny.

 

Zapobiega przeziębieniom

Właściwości tequili pomagają również wzmocnić układ odpornościowy, dzięki któremu twoje ciało chroni się przed przeziębieniem.

 

Pomimo wszelkich swoich zalet, tequila to jednak alkohol. A ten należy zawsze spożywać z umiarem.

https://www.todo-mail.com/content.aspx?emailid=16571

 

Tagi:

alkohol ,  tequila , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót