Partner: Logo KobietaXL.pl

Rozpoznanie, czy jest się posiadaczem grubych czy cienkich włosów nie powinno sprawić większych problemów, wystarczy dobrze przyjrzeć się pojedynczemu włosowi. Gruby włos przeważnie jest dość twardy i nieco szorstki w dotyku, natomiast cienki jest delikatny, elastyczny i błyszczący. Wiedza na temat typów włosów i odpowiadającym im cechom jest niezwykle przydatna. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie środki i metody pielęgnacji oraz fryzurę, by wydobyć z naszych kosmyków to co najlepsze.

 

Delikatna pielęgnacja

 

Cienkie i delikatne kosmyki to często spotykana cecha słowiańskiej urody. Nawet duża ilość włosów, w przypadku cienkich pasm, może sprawić wrażenie przerzedzonej fryzury. Powszechnym problemem, z którym zmagają się posiadaczki tego typu włosów, jest ich nadmierne przetłuszczanie, dlatego podstawą pielęgnacji cienkich kosmyków jest ich dobre oczyszczenie, które jednocześnie będzie delikatne. Do codziennego mycia włosów należy używać łagodnych produktów, które nie uszkodzą ani nie przesuszą wrażliwych kosmyków.

 

W przypadku cienkich włosów odpowiednie są delikatne i rzadsze w konsystencji eliksiry myjące, bogate w naturalne składniki. 

 

Odpowiednie odżywienie delikatnych kosmyków

 

Cienkie i delikatne pasma charakteryzują się dużą elastycznością, dlatego często są przyklapnięte i nieestetycznie opadają. Efekt ten może potęgować nieumiejętne stosowanie odżywek lub używanie zbyt obciążających produktów. Właścicielki cienkich i delikatnych kosmyków powinny zrezygnować z masek, które sprawiają, że włosy są ciężkie i przylizane. Jeśli decydujemy się na odżywkę, powinniśmy ją nakładać jedynie na same końce, dzięki temu nie obciążymy włosów u nasady, a nasza fryzura będzie bardziej uniesiona. W miejscu gęstych odżywek warto zastosować delikatne produkty, które równie skutecznie nawilżą końcówki bez efektu obciążenia włosów. Świetnie sprawdzą się odżywki bez spłukiwania w formie sprayu lub olejku, takie jak odżywka 20 w 1 Poranna Rosa od WS Academy lub nowość – lekkie serum Czarna Orchidea z olejem makadamia, olejem konopnym i filtrami UV.

 

Sprawdzone fryzury

 

Pielęgnacja dostosowana do typu włosów to jedno, drugim ważnym czynnikiem, który wpływa na wygląd fryzury, jest dobranie odpowiedniego cięcia. Posiadaczkom cienkich i delikatnych kosmyków odradza się noszenia długich włosów. Najlepiej sprawdzą się fryzury o długości maksymalnie do ramion.

 

– Zdecydowanie złym pomysłem jest cieniowanie włosów, które sprawi, że cienkie kosmyki będą wyglądały na jeszcze rzadsze niż są w rzeczywistości, a takie cięcie dodatkowo osłabia końcówki i sprawia, że są bardziej podatne na rozdwajanie. Warto wybrać proste cięcia, dzięki którym włosy będą wyglądały zdrowo – mówi Andrzej Wierzbicki, mistrz fryzjerstwa, współzałożyciel salonów fryzjerskich i marki profesjonalnych kosmetyków do włosów WS Academy.

 

Dla kobiet o cienkich i delikatnych włosach fryzjerzy rekomendują takie fryzury, jak:

 

klasyczny lub asymetryczny bob,

fryzura pixie,

proste cięcie z grzywką.

 

W przypadku cienkich i delikatnych kosmyków pomocne może okazać się użycie produktów do stylizacji włosów. Dzięki nim fryzura nabierze objętości, a efektowne fale czy upięcia będą bardziej trwałe. Wybierając produkty do stylizacji, również należy pamiętać, by kosmetyki były delikatne i nie obciążały włosów.

włosy

Tagi:

włosy ,  cienkie włosy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót