Partner: Logo KobietaXL.pl

Popularne kosmetyki zawierające aloes to żel nawilżający do twarzy, ciała i różnego rodzaju kremy o działaniu kojącym. Jakie właściwości ma aloes?

Żel nawilżający do twarzy z aloesem – jakie ma działanie?

Aloes jest znany ludzkości od dziesiątek, a nawet setek lat. To jednoliścienna roślina zaliczana do sukulentów i występująca w różnych formach – niewielkich bylin i krzewów, ale też ogromnych drzew, pnączy i lian. Co ciekawe, aloes może pełnić funkcję rośliny ozdobnej i być hodowany w warunkach domowych. Mięsiste liście aloesu wypełnione są delikatną substancją żelową o jasnej barwie i to właśnie ją uważa się za najcenniejszą część rośliny. Można sporządzić z niej sok, który wzmacnia odporność, przyspiesza gojenie się ran i wspomaga walkę z alergią, ale też żel nawilżający do twarzy i ciała. Aloes ma działanie silnie nawilżające, kojące, a także bakteriobójcze, co znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Kosmetyki z dodatkiem aloesu można wykorzystywać do pielęgnacji cery, a szczególnie tej z tendencją do powstawania trądziku – aloes przynosi ukojenie w stanach podrażnienia oraz zaognienia wykwitów skórnych, hamując ich rozwój oraz zmniejszając związany z ich występowaniem dyskomfort.

Żel nawilżający z aloesem – jaki wybrać?

Wybierając żel nawilżający z aloesem, warto wybrać kosmetyk o szerokim działaniu, aby zapewnić sobie kompleksową pielęgnację. Jedną z ciekawych propozycji jest żel Hyaluronic Aloe Jelly marki Garnier. To żel będący połączeniem organicznego ekstraktu z aloesu oraz kwasu hialuronowego. Obydwa składniki pochodzą z naturalnych źródeł, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry i przyjazne środowisku. Takie połączenie pozwala na utrzymanie optymalnego nawilżenia nawet przez dwie doby po aplikacji. Aloes nawilża i regeneruje naskórek za sprawą dużej zawartości składników odżywczych. Kwas hialuronowy z kolei wiąże cząsteczki wody, pozwalając przez długi czas zatrzymać odpowiedni poziom nawilżenia naskórka. Delikatna żelowa konsystencja ma naturalny zapach i szybko się wchłania, dlatego żel Hyaluronic Aloe Jelly może być stosowany zarówno na dzień, jak i na noc. W przypadku zapotrzebowania na mocniejsze nawilżenie żel można zastosować jako trzyminutową maskę.

 

 

Tagi:

aloes ,  uroda ,  kosmetyki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót