Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Skóra wokół oczu jest cienka i wrażliwa, dlatego pielęgnacja tych miejsc powinna być przemyślana. Oczywiście podstawą jest odpowiednie nawilżenie. Z drugiej strony przydać może się też peeling.

 

W ramach nawadniania dobrze jest na noc nałożyć grubszą warstwę kremu nawilżającego. Sprawdzi się też żel ze świetlika. Kondycję skóry wokół oczu poprawia oczywiście spokojny i odpowiednio długi sen. Nie zaszkodzą również regularne masaże.

 

Natomiast peeling jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy skóra wygląda na szarą i zmęczoną, a pory są zatkane z powodu nagromadzonego, złuszczonego naskórka. To właśnie zadaniem peelingu jest napinanie skóry, wnikanie w nią i mobilizowanie do przebudowy. Co więcej, peeling rozjaśnia przebarwienia. Wraz z martwymi komórkami naskórka usuwane są nadmiernie zabarwione komórki, a twarz budzi się do działania.

 

Peeling nie może być jednak nakładany bezpośrednio przy oczach (omijajmy także usta). Nanośmy go wyłącznie na skórę wokół oczu i to tak, żeby nie pocierać zbyt mocno i gwałtownie skóry. Ma to być delikatny masaż, który nie uszkodzi powierzchni naskórka. Tylko w ten sposób zachowamy naturalną warstwę ochronną. Nie każdy też wie, że peeling dobrze jest zakończyć aplikacją odżywczej i łagodzącej maseczki. To ważna pomoc w łagodzeniu zaczerwienienia skóry, jej odżywianiu i uzupełnianiu braków wody.

Peeling L'Oreal. Skład, działanie i stosowanie

 

L'Oreal peeling to starannie wyselekcjonowane rodzaje cukrów (naturalnego pochodzenia) o drobnych kryształkach, które delikatnie i skutecznie złuszczają naskórek, a także usuwają z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia. W L'Oreal peeling pozyskiwany jest z buraków cukrowych. Poza tym właściwości kosmetyku zapewniają skórze gładkość ze względu na zawartość witamin z grupy B. Tyle o białym cukrze. Nie każdy jednak wie, że w L'Oreal peeling to także brązowy cukier, który zawiera niezbędne minerały. Te zaś odżywiają i pielęgnują skórę od wewnątrz. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, w L'Oreal peeling wzbogacany jest o witaminy. One zaś, jak wiadomo, działają na skórę kompleksowo. Producent nie zapomniał też o olejku eterycznym z mięty, który ma właściwości łagodzące, oraz o olejku eterycznym z trawy cytrynowej, który oczyszcza skórę. Co ciekawe, dostępny jest także peeling z nasionami kiwi.


Peeling L'Oreal ma delikatny zapach, a po zastosowaniu możemy spodziewać się rozgrzewającego efektu. Firma zapewnia, że mamy tu do czynienia z natychmiastowym oczyszczeniem i wygładzeniem skóry, zaś po tygodniu pory i zaskórniki są mniej widoczne. Kosmetyk najlepiej stosować trzy razy w tygodniu.

Tagi:

uroda ,  peeling ,  twarz , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz