Partner: Logo KobietaXL.pl

Używki

Jeśli palisz, a w dodatku często spożywasz alkohol, to źródło Twojego problemu może tkwić w używkach. Dym tytoniowy działa na Twoją twarz wyjątkowo niekorzystnie i sprawia, że pokrywa się ona mikrozmarszczkami, nawet gdy jesteś bardzo młodą osobą. W dodatku skóra nabiera szarego kolorytu. Taki efekt możesz osiągnąć, wypalając kilka papierosów dziennie, dlatego chcąc pozbyć się problemu ziemistej cery, przede wszystkim rzuć palenie i ogranicz ilość wypijanego alkoholu.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Zapominanie o regularnym złuszczaniu skóry peelingami i nawilżaniu może sprawić, że Twoja twarz stanie się zaniedbana, szarawa i pozbawiona blasku. Staraj się wypracować podstawowe nawyki związane z pielęgnacją - dobry regenerujący krem i kosmetyki oczyszczające to podstawa. Jeśli ciężko Ci rozjaśnić cerę za ich pomocą wybierz się do profesjonalistki - osoba po szkole kosmetyczek z pewnością zaproponuje Ci zabiegi i maseczki, które poprawią wygląd Twojej skóry.  Zwróć też uwagę na podstawowe zasady higieny - codzienny wieczorny demakijaż, częste mycie pędzli do make-upu, a także unikanie zakurzonych i zadymionych pomieszczeń.

Zła dieta

Czasem przyczyną ziemistej cery jest dieta uboga w owoce i warzywa. Zastąp smażone potrawy posiłkami, w których znajduje się surowa lub gotowana marchew, brokuły, kalafior, cytrusy, pomidory, ogórki czy rzodkiew. Może spożywasz za dużo herbaty i kawy, a za mało wody i soków? Jesz niewiele albo często sięgasz po fast foody? Zwróć uwagę na nawadnianie organizmu, bo szara skóra może świadczyć o zaniedbaniu na tym polu. Masz problem z przestrzeganiem tych zaleceń? Skorzystaj ze wskazówek specjalisty dietetyki.

Niedobór snu i odpoczynku

Dużo pracujesz, często żyjesz w stresie, a w dodatku śpisz mniej niż 7-8 godzin? Postaraj się to zmienić. Przede wszystkim sen ma bardzo duże znaczenie dla regeneracji całego ciała. Jeśli musisz wstawać bardzo rano, to staraj się kłaść spać wcześniej. Ważny jest również odpoczynek po pracy, dlatego doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług technika masażysty lub ciepła, odprężająca i aromatyczna kąpiel.

Brak ruchu

Ruch na świeżym powietrzu pomoże Ci dotlenić skórę i wraz z potem usuniesz toksyny z organizmu. Pomyśl o formie aktywności, którą lubisz i która sprawia Ci radość, dzięki temu chętniej się jej podejmiesz. To może być rower, rolki, bieganie, zabawa z psem lub zwykły spacer. Najważniejsze, żebyś ćwiczyła regularnie co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

Tagi:

uroda ,  skóra ,  cera ,  zmarszczki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót