Partner: Logo KobietaXL.pl

Olej kokosowy skłania jednak do wniosku, że warto używać go w postaci przeróżnych kosmetyków, które odżywią nasze włosy i skórę lepiej niż syntetyczne preparaty. Olej kokosowy to substancja najzupełniej naturalna.

Olej kokosowy możemy stosować jako odżywkę, zanim umyjemy włosy.

Zabieg sprowadza się do wmasowania oleju kokosowego w suche bądź lekko nawilżone włosy i pozostawienia ich w tym stanie na godzinę lub nieco dłużej. Następnie zmywamy taką odżywkę niezbyt silnym szamponem. Olej kokosowy skłania jednak do wniosku, że warto używać go w postaci przeróżnych kosmetyków, które odżywią nasze włosy i skórę lepiej niż syntetyczne preparaty. Nakładany olej kokosowy na włosy to substancja najzupełniej naturalna!

Cel odżywki z oleju kokosowego

Gdy wmasowujemy olej kokosowy we włosy przed umyciem, hamuje on higroskopijność włosa, a przez to pozwala uniknąć odchylania się łusek otoczki włosa. Poza tym, olej kokosowy użyty przed myciem, jest w stanie dotrzeć głębiej, aż do kory włosa, gdzie dostarczy składników pielęgnacyjnych i odżywczych.

Olej kokosowy wpływa też pozytywnie na otoczkę włosa, która zyskując zdrowie i szczelność, zapewnia włosom przywrócenie ich naturalnej witalności, blasku oraz sprężystości. To nie wszystko; olej kokosowy zajmuje się też pielęgnacją i leczeniem skóry głowy. Nakładając go na nią, uskuteczniamy delikatny masaż, co poprawia ukrwienie i sprawia, że składniki mineralne z oleju mają łatwiejszą drogę. O czym jednak trzeba pamiętać?

Nawet, jeśli postawimy na olej kokosowy, musimy pamiętać o tym, że kondycja włosów (a co za tym idzie, ich wygląd) zależy od niejednego czynnika. Liczą się zażywane lekarstwa, ilość stresu, fakt czy jesteśmy przemęczeni... dieta niezbyt bogata w minerały i witaminy nie sprzyja kondycji włosów. Podobnie z przesadą w stylizacji fryzur, która kończy się wypadaniem włosów, ich nadmierną łamliwością i utratą połysku. 
Stosowanie oleju kokosowego, choć jest cennym nawykiem, musi zostać poparte paroma innymi. Pielęgnacja zewnętrzna jest bowiem istotna, ale kiedy staje się uzupełnieniem tej wewnętrznej, efekty są znacznie trwalsze i bardziej imponujące.

Niezmiernie istotna jest też świadomość, iż przemysł kosmetyczny propaguje te same profity płynące ze stosowania kosmetyków naszpikowanych chemią... tak naprawdę jednak, nierzadko preparaty te przytłaczają stężeniem toksycznych składników oraz konserwantów. Te natomiast są szkodliwe zarówno dla naszych włosów, jak i dla środowiska. To kolejny powód, dla którego olej kokosowy jest "jak znalazł".

Korzyści z olejowania włosów

Takie przeznaczenie oleju kokosowego nazywamy właśnie olejowaniem włosów; jeśli zetknęliście się już z taką nazwą, całkiem możliwe, że w kontekście padł też ogrom zalet takiego zabiegu. Bardzo słusznie, mimo że systematyczne olejowanie włosów wymaga pewnych nakładów czasu. A jednak, warto!

Pewne efekty olejowania włosów olejem kokosowym są mało widoczne czy odczuwalne, ale o zdrowiu już wspomnieliśmy. Pora powiedzieć o tych efektach, które najbardziej rzucają się w oczy.

Włosy lśnią

Fakt, że włosy zdecydowanie mocniej błyszczą, można zauważyć właściwie już po pierwszym zastosowaniu oleju kokosowego. Tym bardziej w przypadku włosów blond, które wymagają o wiele więcej, by lśniły w porównywalnym stopniu do innych kolorów.

Zyskują na gładkości

Włosy stają się niezwykle gładkie, bo olej kokosowy znakomicie zamyka łuski, a to sprawia, że włosy są tak gładkie, jak to tylko możliwe. Choć zmiany w tym zakresie są odczuwalne już po pierwszym olejowaniu, z każdym kolejnym doświadczamy poprawy.

Włosy miękkie, lecz nie puszące się

Nawet, jeśli nasze włosy są całkiem ciężkie i opierają się układaniu, olej kokosowy wywiąże się ze swojego zadania. Tym bardziej, że wiele odżywek zmiękcza włosy, ale efektem ubocznym jest zbytnie puszenie się; włosy łatwiej też elektryzują się. 
Gdy do repertuaru kosmetycznego włączymy olej kokosowy, włosy istotnie zyskają na miękkości i staną się bardziej delikatne, ale przy tym pozostaną "na swoim miejscu", pozwalając uniknąć przykrych skutków ubocznych znanych z wcześniejszych praktyk.

Włosy mniej łamliwe

Ten efekt stosowania oleju kokosowego to akurat ten, który należy do najbardziej długofalowych. Nie można oczekiwać wyraźnej zmiany po pierwszym bądź nawet po kilku użyciach. Warto jednak trzymać się oleju kokosowego konsekwentnie; w ten sposób, nasze włosy będą cechować się w zasadzie wszelkimi możliwymi, pożądanymi atutami.

Tagi:

olej kokosowy ,  włosy ,  odżywka ,  jak dbać o włosy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót