Obecnie zabiegi te są wykonywane powszechnie i stanowią jedną z najważniejszych form rehabilitacji medycznej.
Nie oznacza to jednak, że masaż jest polecany wyłącznie osobom zmagających się z chorobami lub kontuzjami. Masaż klasyczny jest także doskonałą formą relaksu i regeneracji psychicznej, dzięki której skutecznie można walczyć z przemęczeniem i przepracowaniem oraz po prostu poprawiać samopoczucie.

Jak to działa?

ziaja

Masaż pomaga w wielu dolegliwościach. Do najbardziej popularnych wskazań należą problemy z układem kostno-stawowym oraz problemy mięśniowe. Ale masaż pomaga także w przypadku chorób skóry, chorób układu krążenia, chorób układu pokarmowego i chorób reumatycznych.

Dlaczego masaż pomaga? Głownie dlatego, że ludzki organizm bardzo dobrze reaguje na bodźce wywołane przez głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wałkowanie i wprawianie w wibracje. Dobrze wykonany masaż oddziałuje zarówno na samo masowane miejsce jak również na centralny układ nerwowy. Oznacza to, że efekty odczuwane są nie tylko w miejscu poddawanemu zabiegowi, a przy pomocy masażu można także leczyć organy wewnętrzne.

Dzięki masażowi przyspieszony zostaje obieg krwi, dzięki czemu do tkanek i narządów dostarczonych zostaje więcej substancji odżywczych. Przyspieszone zostają także procesy metaboliczne, czyli między innymi usuwanie toksyn z organizmu. Regularnie masowany organizm funkcjonuje po prostu lepiej. Udowodniony został związek masażu ze zmniejszeniem podatności na różnego typu infekcje. A o pozytywnym wpływie na poprawę zdolności regeneracyjnych organizmu nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Wpływ na samopoczucie

ziaja

Masaż pomaga nie tylko w poprawie kondycji fizycznej, ale także psychicznej. Relaks i odprężenie to uczucia nierozerwalnie związane z tym zabiegiem. Regularne masaże pozwalają:

  • skutecznie walczyć z przemęczeniem
  • rozwiązać problemy z bezsennością
  • ograniczać poziom stresu

Zatem są to zabiegi wskazane wszystkim borykającym się z powyższymi problemami, a także tym którym zależy na dobrym samopoczuciu i efektywnym odpoczynku.

Automasaż

ziaja

Co zrobić w przypadku, gdy dostęp do profesjonalnych masaży jest ograniczony? Można spróbować automasażu. Masaż własnego ciała może być wykonywany nawet przez niedoświadczone osoby. Należy tylko zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami. Być może nie przyniesie on aż takich korzyści jak w przypadku korzystania z usług specjalisty, ale na pewno pomoże zarówno zdrowiu fizycznemu. A dodatkowo pomoże się odprężyć.

Warto pamiętać, że aby uprzyjemnić zabieg można używać świecy do masażu lub specjalnego olejku - https://kontigo.com.pl/cialo/pielegnacja-ciala/olejki-i-swiece-do-masazu.html. Zawarte w nich składniki sprawią, że relaks będzie jeszcze bardziej efektywny.

Tagi:

uroda,  masaż,  relaks, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót