Partner: Logo KobietaXL.pl

Chcąc zachować młody wygląd twarzy na dłużej z całą pewnością trzeba nauczyć się odpowiednio ją pielęgnować. Można to osiągnąć poprzez wybór dobrej jakości kosmetyków, które będą dostosowane do potrzeb cery dojrzałej. O czym zatem należy pamiętać, dbając o taką pielęgnację twarzy? Podpowiadamy.

 

Jak zmienia się funkcjonowanie skóry z wiekiem?

Starzenie się skóry jest procesem bardzo skomplikowanym. Zależy to bowiem od czynników wewnętrznych, czyli endogennych, jak i zewnętrznych, zwanych egzogennymi. Mimo wszystko na ilość snu, dietę czy tryb życia mamy jednak wpływ. Mimo tego “zaprogramowane” biologicznie mechanizmy są całkowicie niezależne od nas. Skóra zaczyna się starzeć już od około 25. roku życia. Spowalnia wtedy produkcja kolagenu, jednak pomiędzy 40. a 50. rokiem życia następuje wyraźne przyspieszenie tego procesu.

 

Wtedy również następuje zmiana poziomu stężenia hormonów w kobiecym ciele. Jest on ściśle powiązany z kondycją skóry, bowiem estrogen odpowiada za odpowiednie nawodnienie cery, a także jej elastyczność i stymulowanie włókien kolagenowo-elastynowych. Są one białkami, które działają jak podpora naszej skóry. Ich zmniejszona ilość wiąże się z powstawaniem zmarszczek i zapadaniem się głębszych warstw naskórka. Występują również przesuszenia czy poszarzenie się cery.

 

Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Cera dojrzała wymaga od nas o wiele większej uwagi niż młoda, zdrowa skóra. Warto jest ja obserwować i dostosowywać pielęgnację w zależności od aktualnego jej stanu. Kosmetyki, które stosowane są zbyt długo mogą mieć mniejszy potencjał nawilżający, odżywczy czy przeciwstarzeniowy. Zmieniają się także jej potrzeby, a nawet typ. Nie można zatem przyjmować, że obecna kuracja będzie działała za kilka miesięcy.

 

Dobór preparatów jest zatem niezwykle istotnym elementem całego rytuału pielęgnacyjnego. Dobrze jest stawiać na produkty, które zawierają aktywne składniki. W składzie szczególną uwagę powinna przykuć duża zawartość antyoksydantów, jak retinol witamina C czy koenzym Q10. Rano i wieczorem warto jest wykonywać delikatne oczyszczanie twarzy za pomocą odpowiednich kosmetyków, które nie podrażnią i nie przesuszą naskórka. Następnym krokiem powinno być nałożenie kremu oraz Lancome serum do twarzy ADVANCED GÉNIFIQUE SERUM, które w parze stworzą idealny duet do nawilżenia i odżywienia. Co jakiś czas dobrze jest stosować peelingi, ponieważ cera dojrzała ma skłonności do rogowacenia. Z tego powodu usuwanie martwych komórek naskórka jest tak istotne.

 

Nawilżenie skóry to kolejny etap świadomej pielęgnacji. Dobrze i głęboko nawodniona cera szybciej się regeneruje, a co za tym idzie - jest mniej podatna na wszelkie procesy starzenia. Odzyskuje też swoją miękkość i gładkość, a także zmniejsza się jej skłonność do podrażnień. Oprócz tego warto także wykonywać masaż twarzy, który pobudzi krążenie i sprawi, że będziemy wyglądać na wypoczęte.

 

Pielęgnacja skóry dojrzałej a makijaż

Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo, nawet kiedy jej cera okazuje już pierwsze symptomy starzenia się. Wykonywanie makijażu w przypadku skóry dojrzałej powinno być jednak starannie przemyślane. Warto jest sięgnąć po podkład nawilżający, który nie tylko utrzyma cerę w dobrym stanie, a jednocześnie będzie ją stale nawadniać.

 

Można również wykorzystać odświeżającą mgiełkę, która stosowana na make-up utrwali go i ochroni przed wpływem czynników zewnętrznych. Można również wzbogacić cały makijaż o ulubione perfumy. Świetnie sprawdzą się Tresor In Love, które zawierają w sobie słodki zapach nektarynki, bergamotki oraz pikantnej gruszki.

 

Tagi:

uroda ,  pielęgnacja ,  krem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót