Partner: Logo KobietaXL.pl

Niestety bardzo często zdarza się, że przy jej użyciu nie otrzymujemy zadowalających rezultatów, ponieważ stosujemy ją w sposób nieprawidłowy. Sprawdź, jaka ilość odżywki jest potrzebna, aby dobrze odżywić swoje włosy.

 

Odżywka do włosów – jaka ilość jest odpowiednia?

Odżywka do włosów to kosmetyk, który może sprawić, że nasze pasma odzyskają dawny blask i pozostaną w bardzo dobrej kondycji, jeśli będzie stosowana w sposób prawidłowy. Najczęściej popełnianym błędem jest nieodpowiednia ilość aplikowanego produktu. Nakładając na włosy odżywkę, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na zalecenia producenta, ale również na długość naszych włosów, ich ogólną kondycję i skłonności do przetłuszczania się skóry głowy.

 

Aplikując zbyt dużą ilość odżywki (szczególnie jeśli zawiera dużo olejów roślinnych i maseł), możemy sprawić, że nasze pasma zostaną przez nią obciążone, czego efektem będzie brak objętości, szczególnie u ich nasady. Przy aplikacji odżywki do włosów dobrze jest zacząć od mniejszej ilości, a następnie ocenić, czy pasma potrzebują dodatkowej porcji produktu. 

 

Jak stosować odżywkę do włosów?

Może się wydawać, że w aplikacji odżywki do włosów nie ma niczego skomplikowanego. Tymczasem to, w jaki sposób nakładamy ją na włosy, również ma duży wpływ na efektywność jej działania. Przede wszystkim odżywkę do włosów powinniśmy nakładać na wilgotne, ale delikatnie osuszone ręcznikiem włosy. Jeśli nałożymy ją na ociekające pasma, większość produktu najprawdopodobniej spłynie z nich wraz z wodą, przez co nie zadziała w sposób odpowiedni.

 

Warto zwracać uwagę na to, czy nasza skóra głowy ma tendencje do przetłuszczania się. Jeśli tak jest, odżywkę do włosów powinniśmy aplikować mniej więcej od połowy ich długości lub od ucha w dół – dzięki temu zapobiegniemy obciążeniu i szybszemu przetłuszczeniu pasm u nasady, które przy użyciu nadmiernej ilości odżywki mogą szybciej się przetłuszczać.

 

Istotny jest również czas, przez jaki odżywka pozostaje na naszych włosach. Aby produkt dobrze wchłonął się do ich wnętrza i zdążył zadziałać, powinien pozostawać na nich przez co najmniej 15 minut. Następnie należy spłukać ją letnią wodą.

 

Odżywka do włosów – dlaczego warto?

Odżywka do włosów to nie jedynie dodatek, ale podstawowy produkt pielęgnacyjny, który powinien być stosowany przy każdym myciu. Myjąc włosy samym szamponem, oczyścisz je, ale nie zapewnisz im odżywienia i nawilżenia, jakiego potrzebują. Co więcej, używając tylko szamponu, możesz przesuszyć swoje włosy i sprawić, że będą znacznie gorzej się układać. Dzięki odżywce do włosów Twoje pasma staną się miękkie, zregenerowane, nawilżone, a ich końcówki przestaną się rozdwajać. Dobrze dobrana odżywka do włosów może również skutecznie ograniczyć puszenie włosów.

materiał zewnętrzny

Tagi:

włosy ,  pielęgnacja ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót