Partner: Logo KobietaXL.pl

Ale czy istnieją szampony uniwersalne, które sprawdzą się u każdego? Nawet w przypadku nadwrażliwości? O czym warto pamiętać, gdy wybieramy kosmetyki idealne do codziennej pielęgnacji skóry głowy?

Wrażliwa skóra głowy

Wiele osób zmaga się z tak zwaną wrażliwą skórą. Oznacza to, że reaguje ona nieco inaczej, przez co więcej produktów i czynników zewnętrznych działa na nią niekorzystnie. Uporczywymi objawami takiego stanu będzie między innymi zaczerwienienie, swędzenie czy łuszczenie naskórka. Tego oczywiście chcielibyśmy uniknąć, ponieważ nasz codzienny komfort ma znaczenie. Wrażliwa skóra głowy wiąże się z tym, że wybierane przez nas szampony powinny być szczególnie dopasowane do naszych potrzeb. 

 

Ten powszechnie spotykany problem może uprzykrzać nam życie, ale nie musi. Wszystko zależne jest od tego, jak bardzo wrażliwa jest nasza skóra oraz czy staramy się zrobić coś z zaistniałą sytuacją. Warto w miarę możliwości unikać czynników, które sprawiają, że pojawia się zaczerwienienie, łuszczenie czy swędzenie. Możemy na przykład nosić czapki z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, które nie podrażniają tak jak choćby wełna (wiele osób uskarża się, że wywołuje ona u nich chęć drapania).

 

Dlaczego pielęgnacja skóry głowy ma znaczenie?

O tym, że pielęgnacja skóry głowy ma znaczenie, wie chyba każdy. Ale czy potrafimy to racjonalnie wytłumaczyć? Otóż stosowane codziennie lub nieco rzadziej kosmetyki przeznaczone do włosów oraz skalpu zawierają w swoim składzie substancje aktywne, które swoim działaniem wpływają na stan skóry. Niektóre produkty są w stanie nawet pomóc w walce z łupieżem, niwelują przesuszenie, a do tego pobudzają nowe włosy do wzrostu. Ważna jest jednak systematyczność oraz zwracanie uwagi na to, czy konkretne składniki rzeczywiście odpowiadają na nasze potrzeby.

 

Jednym słowem – traktowanie pielęgnacji po macoszemu nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli mamy problem z samodzielnym doborem kosmetyków, możemy udać się po pomoc do specjalisty, czyli na przykład trychologa. Warto też poznać naszą porowatość, co pozwoli nam dowiedzieć się, czy potrzebujemy głównie preparatów z emolientami, humektantami czy proteinami. 

 

Szampony idealne do stosowania przy wrażliwej skórze

Szampony to produkty szczególnie ważne dla naszej pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy skórę głowy myjemy codziennie, czy też nieco rzadziej, zawsze powinniśmy stawiać na kosmetyki najwyższej jakości. Czym kierować się podczas wyboru? Producenci szamponów starają się pomóc konsumentom poprzez umieszczanie na etykiecie opakowań niezbędnych informacji, takich jak przeznaczenie, sposób użycia czy to, na jaki problem może zadziałać proponowany przez nich produkt. A tych właściwości jest często bardzo wiele. 

 

Doskonałym przykładem są szampony Loreal, które odpowiadają na wiele potrzeb konsumentów. Dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu łatwiej znaleźć nam taki preparat, który poprawi kondycję naszej skóry głowy lub samych włosów. Idealnie oczyszczają, ale nie podrażniają. Poszczególne warianty chronią też kolor przed jego wypłukiwaniem (jeżeli regularnie sięgamy po farby), a dodatkowo sprawiają, że włosy są miękkie w dotyku i stają się łatwiejsze do stylizowania.

Tagi:

uroda ,  włosy ,  szampon , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz