Partner: Logo KobietaXL.pl

 Kosmetyki z peptydami wykorzystywane są przede wszystkim w tak zwanych terapiach przeciwstarzeniowych, a ponieważ ostatnie lata to czas intensywnych badań nad ich skutecznością, mamy do czynienia także z okresem ich rosnącej popularności.

Peptydy sygnałowe w kosmetykach

Peptydy sygnałowe znane są przede wszystkim z tego, że mają korzystny wpływ na znajdujące się w skórze fibroblasty. Dostarczanie ich w kosmetykach przyczynia się nie tylko do produkcji kolagenu w większych ilościach, ale i do istotnego przyspieszenia tego procesu. Peptydy sygnałowe są wykorzystywane w kosmetykach przeznaczonych do walki ze starzejącą się skórą także dlatego, że pobudzają produkcję elastyny i innych białek znajdujących się w skórze właściwej. Ich stosowanie szybko przynosi widoczne efekty. Regularna kuracja sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej wygładzona, a także sprawia wrażenie pełniejszej.

Kosmetyki z neuropeptydami

Innymi peptydami, z jakimi często mamy do czynienia w kosmetologii są neuropeptydy, okazuje się przy tym, że również one w szczególny sposób zasługują na nasze zainteresowanie. Zwraca się na nie uwagę przede wszystkim dlatego, że działają rozluźniająco na mięśnie znajdujące się w naszej twarzy, a to z kolei sprawia, że zmarszczki spłycają się i stają się mniej widoczne. Efekty ich działania niekiedy porównuje się z tymi, jakie niesie za sobą zabieg wstrzykiwania botoksu, nic więc dziwnego, że mamy do czynienia z rozwiązaniami chętnie polecanymi tym osobom, które marzą nie tylko o samym wygładzeniu zmarszczek, ale również o tym, aby proces ten nastąpił możliwie jak najszybciej.

Peptydy transportujące w kosmetykach

Peptydy transportujące, zgodnie ze swoją nazwą, przyczyniają się do tego, że składniki aktywne są w stanie szybciej przedostawać się w głąb skóry. Obecnie naukowcy najwięcej mogą powiedzieć o peptydach miedziowych, z nimi też najczęściej mamy do czynienia w kosmetykach. Ta ich grupa nie tylko bierze udział w procesach naprawczych, ale również przyczynia się do hamowania stanów zapalnych i do neutralizowania wolnych rodników. Można na nią liczyć także wtedy, gdy organizm nie produkuje już tak dużych ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, jak byśmy sobie życzyli, a my chcemy zmienić nieco ten stan. W kosmetologii peptydy transportujące możemy spotkać między innymi w kuracjach złuszczających szczególnie polecanych osobom z podrażnioną, wrażliwą cerą.

Po jakie kosmetyki z peptydami warto sięgać?

Peptydy w kosmetykach można stosować zarówno posiadając skórę, na której widoczne są pierwsze oznaki starzenia, jak i wtedy, gdy jesteśmy właścicielami cery dojrzałej, pozbawionej dawnej jędrności i gładkości. I choć mamy do czynienia ze stosunkowo nowym odkryciem, już dziś kosmetyki z peptydami są powszechnie dostępne. Wśród tych, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji warto wymienić kremy do twarzy i kremy pod oczy. Peptydy są jednak obecne również w kosmetykach pielęgnacyjnych o łagodzącym działaniu, a także w tych z nich, które dedykowane są osobom marzącym o szybko rosnących włosach. W większości przypadków mamy do czynienia z rozwiązaniami nieinwazyjnymi. Ich plusem jest również to, że szybko można liczyć na pierwsze satysfakcjonujące rezultaty.


Tagi:

uroda ,  kosmetyki ,  peptydy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz