Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli więc nie chcesz chować dłoni przed spojrzeniami obcych, ani denerwować się z powodu odciśniętych śladów pościeli, spodni, czy pościeranych końcówek – jak ma to miejsce w przypadku zwykłych lakierów, to jest to artykuł dla ciebie!

Lakier hybrydowy nakłada się łatwo i szybko. Wystarczy jedynie 15 minut, by bez obaw o wygląd lakieru uprawiać sport, sprzątać, prać, gotować, a nawet wymieniać opony czy majsterkować. Zestaw do wykonania manicure hybrydowego składa się z odtłuszczacza w formie acetonu lub cleanera, lakieru podkładowego, lakieru właściwego i topu oraz lampy UV. Oprócz tego potrzebne będą tylko akcesoria, które zazwyczaj każda kobieta posiada w domu: drewniany patyczek i cążki do wycinania skórek, nożyczki, pilnik do paznokci, bloczek polerski, kilka bawełnianych wacików bezpyłkowych i korektor do usunięcia resztek lakieru.

Jak nakładać hybrydę?

- Przed położeniem lakieru hybrydowego wystarczy wykonać zwykły manicure. Opiłować paznokcie do wymaganej długości, wyciąć lub odsunąć skórki. Kolejny krok to odtłuszczenie płytki i lekkie zmatowienie bloczkiem polerskim. Nie trzeba spiłowywać powierzchni paznokci, ani po położeniu lakieru ich formować – mówi Lidia Nawrot z firmy SEMILAC. Samodzielne położenie hybrydy jest więc dużo prostsze niż żelu, a rezultat bardzo efektowny, trwały i nie osłabia paznokci.

Krok pierwszy: Podkład

Na tak przygotowany gładki paznokieć nakładana jest warstwa podkładowa. Trzeba to wykonać starannie, by nie zalać skórek i pamiętać również o krawędziach, bo ta bezbarwna baza wyrównuje płytkę i tworzy podkład, na który nakładany jest właściwy kolorowy lakier. Po dwóch minutach, gdy podkład utwardzi się pod lampą UV nadejdzie czas na właściwy kolor – dodaje L. Nawrot z SEMILAC.

Krok drugi: Warstwa koloru

Zazwyczaj hybrydę nakłada się w dwóch warstwach. Powinny być cienkie, bo inaczej otrzymamy nienaturalnie gruby paznokieć. Każda z nich musi być również przez dwie minuty utwardzona pod lampą UV, co sprawia, że każdy odcień lakieru jest piękny i intensywny, nie blaknie i jest bardzo trwały.

Krok trzeci: Wykończenie

Na koniec nakładana jest ostatnia warstwa, czyli top, który również należy utwardzić pod lampą UV. Manicure jest gotowy od razu po wyciągnięciu dłoni z lampy. Teraz wystarczy już tylko przetrzeć lakier cleanerem, delikatnie natłuścić skórki oliwką i wetrzeć w skórę rąk pielęgnacyjny krem, by w pełni cieszyć się perfekcyjnie zadbanymi dłońmi.

Tagi:

uroda ,  paznokcie ,  dłoń ,  manicure , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót