Partner: Logo KobietaXL.pl

Rola nawilżania twarzy

Skóra, bez względu na typ, złożona jest z trzech podstawowych struktur. Od najbardziej zewnętrznej to naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Naskórek pokryty jest warstwą hydro-lipidową, która składa się z wody oraz tłuszczów i odpowiada za prawidłowy stopień nawodnienia wnętrza skóry. Odpowiedni poziom wody pomaga usprawnić procesy zachodzące w skórze, co jest niezbędne do zachowania zdrowej kondycji skóry. Z tego też powodu nawilżać należy każdy typ cery, nawet tłustą. Niestety wielu posiadaczy tego typu skóry unika nawilżania. Tłumaczy to, że ich skóra bez niego jest tłusta, więc po co dostarczać jej jeszcze więcej wody. Jednak nawilżanie może Ci pomóc, otóż brak wody sprawia, że gruczoły łojowe produkują coraz to większą ilość sebum, aby ‘nadrobić’ braki wody i przez tą nadmierną ilość łoju właśnie skóra jest cały czas tłusta i się błyszczy. Regularne nawilżanie pozwoli ustabilizować wydzielanie sebum, a cera przestanie tak intensywnie się przetłuszczać.

Kremy nawilżające do twarzy

Wyróżnia się dwa sposoby, które bardzo dobrze nawilżą Twoją skórę. Po pierwsze staraj się pić około 1,5 litra wody mineralnej dziennie, a po drugie stosuj kremy nawilżające na dzień i na noc. Taka kompleksowa nawadniająca pielęgnacja nada Twojej skórze zdrowy wygląd. Ważne jest, aby właściwie dopasować krem do twarzy, bowiem nie każdy produkt będzie odpowiedni dla każdego. Dodatkowo pamiętaj, aby stosować i krem na dzień, i krem na noc. To najlepsze rozwiązanie, jakie możesz zapewnić swojej cerze, ponieważ jeden uniwersalny krem może okazać się zbyt mało nawilżający, ale też istnieje prawdopodobieństwo, że bardziej Ci zaszkodzi, niż pomoże, zwłaszcza w przypadku, gdy cera wykazuje nadwrażliwość. Wynika to z różnorodności potrzeb skóry w dzień (ochrona przed słońcem i zanieczyszczeniami) i w nocy (pomoc w samoregeneracji). Natomiast, gdy dobrze dobierzesz krem do twarzy, np. kremy nawilżające Garnier, nie musisz obawiać się żadnych negatywnych reakcji.


Kremy nawilżające do twarzy marki Garnier

  • Łagodzący lekki krem Hydra Adapt to krem dla skóry normalnej i suchej. Równoważy jej pH i stabilizuje procesy gospodarki wodnej, utrzymując prawidłowy poziom nawilżenia. Dodatkowo sprawia, że skóra jest miękka, gładka, pozbawiona podrażnień, nie piecze, nie swędzi i nie kłuje. Krem jest lekki, dzięki czemu nie obciąża skóry, ale nawilża ją i umożliwia naturalną cyrkulację powietrza. Produkt został wyposażony w ekstrakt z błękitnego lotosu i eliksir roślinny, które bezpiecznie oddziałują na skórę, pielęgnując ją dokładnie, bez możliwości pojawienia się reakcji uczuleniowych.
  • Ochronny krem-eliksir Hydra Adapt do skóry normalnej i delikatnej to idealny wybór dla osób, których skóra jest osłabiona. Systematyczna aplikacja kremu odbudowuje naskórek oraz wzmacnia płaszcz hydro-lipidowy, który sprawniej spełnia swoje obronne właściwości. Krem ten sprawdza się również na skórze, która jest wystawiana na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych - dotyk, zanieczyszczenia, mocny make-up. Produkt nie tylko odżywi skórę, ale umożliwi jej samoregenerację, ponieważ zawiera filtr SPF20, minerały i wiele składników odżywczych.
  • Odżywczy krem-balsam Hydra Adapt do cery suchej, a nawet bardzo suchej. Krem ten bazuje na silnie nawilżających składnikach, które są bezpieczne dla tego typu cery i bardzo szybko ją nawadniają. Dodatkowo produkt eliminuje podrażnienia, zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia i złuszczony naskórek.
  • Krem można stosować zarówno latem, jak i zimą. Tak pozytywny wpływ pod kątem pielęgnacji krem zawdzięcza - olejkowi z Kamelii, eliksirom roślinnym, minerałom, składnikom odżywczym, glicerynie, mannozie i syropowi klonowemu.

Matujący i odświeżający krem-sorbet Hydra Adapt to idealne rozwiązanie dla skóry, która jest mieszana lub tłusta. Krem zapewnia kompleksową troskę - nawilża, przez co stabilizuje, czyli zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra mniej się świeci; ale też jednocześnie matuje. Działanie takie zawdzięcza zielonej herbacie o właściwościach oczyszczających, a także wielu innym minerałom i składnikom odżywczym. Produkt ten ma lekką konsystencję, która nie obciąża skóry i nadaje się jako podstawa do innych działań pielęgnacyjnych, a nawet pod makijaż, przedłużając jego trwałość i sprawiając, że skóra na dłużej będzie matowa.

Tagi:

uroda ,  krem ,  krem do twarzy ,  nawilżanie ,  skóra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz