Partner: Logo KobietaXL.pl

Zacznij przyjmować więcej witamin - najlepiej tych dostarczanych w naturalnych produktach. Wzbogać swoją dietę o owoce i warzywa. Nie zapominaj o witaminie C, która wpływa na syntezę kolagenu, utrzymuje elastyczność skóry i chroni od wewnątrz przed poparzeniami słonecznymi.

 

Zwróć większą uwagę na skład kosmetyków, które używasz. Z kosmetykami jest jak z produktami spożywczymi - im mniej składników na etykiecie tym lepiej. Wybieraj te, które zawierają naturalne substancje. Zrezygnuj z naładowanych chemią kremów na rzecz przyjaznych dla skóry olejków.

 

Rzuć niezdrowe nawyki. Możesz zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Zacznij się wysypiać. Odstaw śmieciowe jedzenie, sztuczne napoje gazowane i słodycze. To,jaki styl życia prowadzisz ma bardzo duży wpływ nie tylko na ogólny stan twojego zdrowia, ale także na stan twojej cery. 

 

Zacznij się więcej ruszać. Jeśli nie jesteś fanką intensywnego wysiłku fizycznego zacznij spacerować. Spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu - twoja skóra potrzebuje tlenu. Naturalnym sposobem na utrzymanie zdrowego ducha i ciała jest joga. Nie tylko zrelaksujesz swoje mięśnie, ale usprawnisz krążenie. Najlepiej wybierz sport, który będzie przyjemny dla ciebie, tym samym wyzwolisz w sobie pozytywną energię.

 

Pij więcej wody - pomoże ci wypłukać toksyny z organizmu. Pozwoli ci również zachować odpowiednie nawilżenie i uporać się z nadmiernym błyszczeniem skóry. Miej małą butelkę wody zawsze przy sobie, dzięki temu szybko zapomnisz o słodkich, gazowanych napojach. 

 

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej, nawet jeśli nie wybierasz się akurat na plażę twoje kosmetyki powinny zawierać filtry przeciwsłoneczne. Niestety, ale to właśnie słońce, które tak kochamy jest jednym z największych wrogów pięknej, młodej cery.

 

Nie zapominaj, że twoje kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju twojej skóry. Pielęgnacja cery powinna być również dostosowana do pory roku i twojego wieku. Nigdy, ale to przenigdy nie zapominaj o demakijażu, złuszczaj martwy naskórek, nawilżaj, tonuj i ciesz się zdrową cerą!

Tagi:

uroda ,  porady ,  cera ,  skóra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót