Partner: Logo KobietaXL.pl

Po pierwsze i chyba najważniejsze, sztuczne rzęsy zawsze będą osłabiać te naturalne. Zwłaszcza jeśli będą nieprawidłowo przyklejone do powiek. Klej, który stosujesz do ich przymocowania, a raczej substancje w nim zawarte mogą powodować szybsze wypadanie twoich naturalnych włosków przez uszkodzenie mieszków włosowych. Odklejanie sztucznych rzęs również powinno być wykonywane z największą ostrożnością. 

W przypadku wrażliwych oczu i delikatnej skóry, stosowanie sztucznych rzęs może prowadzić do alergii. Przed zakupem rzęs koniecznie przeczytaj skład kleju, a także wypróbuj go wcześniej na skórze - najlepiej tuż za uchem. Pamiętaj, że reakcje alergiczne mogą prowadzić do zapalenia spojówek, rogówki czy mniej poważnego zaczerwieniena oczu. Jeśli decydujesz się na sztuczne rzęsy zakładaj je na wyjątkowe okoliczności, nie obciążaj nimi swoich oczu podczas snu, kąpieli czy aktywności fizycznej. 

Sztuczne rzęsy to również skupisko brudu i bakterii. Powinnaś zachować najwyższe standardy higieny przy ich stosowaniu. Naturalne rzęsy chronią oczy przed dostaniem się do nich wszelkich niepożądanych mikroorganizmów, sztuczne są niestety świetnym środowiskiem do ich rozwoju. 

Swędzenie skóry lub oczu po przyklejeniu sztucznych rzęs to zły znak. Jeśli po upływie 5 minut od nałożenia rzęs na powieki nadal czujesz swędzenie, powinnaś je natychmiast zdjąć. Swędzenia oczu, a zwłaszcza pocieranie lub w najgorszym wypadku drapanie swędzących miejsc może spowodować obrzęk oczu, zapalenie rogówki czy jęczmień.

W niektórych przypadkach stosowanie sztucznych rzęs prowadzi do zmian związanych z brązowym pigmentem tęczówki czyli jej zaciemnienia. Tu za reakcję tęczówki jest odpowiedzialny klej do nakładania rzęs.

Stosowanie sztucznych rzęs u wielu kobiet wywołało reakcje alergiczne, infekcje bakteryjne, wirusowe, a nawet grzybicze. Zbyt częste stosowanie sztucznych rzęs, połączone z niewłaściwą aplikacją, i szkodliwymi substancjami zawartymi w kleju może prowadzić do całkowitego zahamowania wzrostu naturalnych rzęs. Badania przeprowadzone na kobietach stosujących sztuczne rzęsy przynajmniej raz w tygodniu wykazały, że zaledwie 10% z nich wie jak robić to we właściwy sposób. Zanim zaczniesz stosować sztuczne rzęsy, rozważ konsultację z kimś bardziej doświadczonym niż Ty!

 

Tagi:

uroda ,  rzęsy ,  sztuczne rzęsy ,  alergia ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz