Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeśli podczas upału chcesz zrezygnować z makijażu i mimo to wyglądać dobrze, przeczytaj nasz poradnik.

Zapomnij o ubraniach w kolorze czarnym, który sprawi, że cienie pod oczami i poszarzała cera będą jeszcze bardziej widoczne. Dobierz te, które będą nadawały twojej twarzy, zdrowy, brzoskwiniowy odcień. Jeśli jesteś posiadaczką karnacji chłodnej wybierz: odcienie kamieni szlachetnych, odcienie niebieskiego, purpury, róże, biel. Jeśli masz karnację ciepłą sięgnij po ubrania w kolorach: żółci, pomarańczy, biel w odcieniu kości słoniowej, brązy, czerwienie i głęboką zieleń.

Wybierz przyciągającą uwagę biżuterię np. duże kolczyki składające się z jasnych, mieniących się w świetle koralików lub kryształków - rozproszone światło rozjaśni twoją twarz. Dodatkowo odciągną uwagę od zmęczonej twarzy.

Jeśli cały dzień spędzasz przed monitorem komputera stosuj zasadę 20/20/20. Co każde 20 minut zacznij wpatrywać się przez 20 sekund w dowolną rzecz, która znajduje się 20 stóp (ok. 6 metrów) od ciebie. Takie ćwiczenia zredukuje zmęczenie oczu. Nie zapominaj również o używaniu kropli do oczu. 

Załóż ciemne okulary. Są świetnym dodatkiem, który ukryje zmęczone, opuchnięte oczy i doda ci odrobiny tajemniczości.

Tuż po przebudzeniu: weź chłodny prysznic, włącz ulubioną muzykę i zacznij się ruszać. Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. To co również świetnie pobudzi twoje zmysły i skórę do działania to masaż z peelingiem do ciała i twarzy wykonany pod prysznicem. Peeling usunie martwy naskórek i nada twojej twarzy zdrowy, lekko zaróżowiony kolor.

Skutki zmęczenie redukuje witamina C zawarta w owocach cytrusowych. Jeśli twoje śniadanie będzie zawierało pomarańcze, cytryny czy grejfruty możesz być pewna, że skóra otrzyma zastrzyk energii, któy doda jej blasku. To z czego powinnaś zrezygnować podczas śniadania to cukier i białe pieczywo, tylko obniżą i tak już niski poziom twojej enegii. 

Zadbaj o fryzurę. Abyś wyglądała na świeżą i wypoczętą twoje włosy muszą być czyste i dobrze ułożone. Zniszczone, pozbawione życia włosy sprawią, że będziesz wyglądała na znacznie bardziej zmęczoną. Włosy mocno związane w kok lub kucyk zapewnią ci świeże spojrzenie.

 

 

 

 

Tagi:

uroda ,  makijaż , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz