Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlaczego twoje włosy nie rosną? Powodów może być wiele, jednym z nich może być niewłaściwa dieta, ale to nie wszystko. O włosy powinnaś dbać systematycznie - tak aby większość czynności pielęgnacyjnych po pewnym czasie weszło ci w nawyk. Przykładaj również więcej uwagi do tego w jaki sposób myjesz, ale również suszysz włosy. Jeżeli tylko możesz pozwól im wyschnąć naturalnie. Pamiętaj również o systematycznym nawilżaniu włosów, przesuszone włosy to ostrzeżenie, że nie troszczysz się o nie we właściwy sposób. Jeśli używasz odżywek, masek, olejków etc. upewnij się, że wśród składników znajduje się woda i ani mililitra alkoholu, który przecież wysusza włosy - niestety ukryty jest w wielu olejkach, a nawet w nabłyszczającym jedwabiu do włosów. Piękne, długie włosy to marzenie prawie każdej kobiety, ale nie każdą z nas natura obdarzyła tym czego byśmy sobie życzyły. Istnieją jednak sposoby i to w dodatku naturalne, aby trochę naturze pomóc. 

 

Wypróbuj masaż oraz tzw. metodę inwersji.

 

Pomimo tego, że używamy drogich preparatów oraz suplementów diety, aby przyspieszyć wzrost naszych włosów, często zapominamy, że problem tkwi nie we włosach, ale w skórze głowy! Masaż skóry u nasady włosów powinniśmy wykonywać codziennie, przynajmniej przez 5 minut. Masaż pobudzi do pracy naczynia krwionośne i dotleni cebulki włosów, dodatkowo usuniesz dzięki niemu martwy naskórek i odżywisz skórę włosów. Ma również właściwości odprężające i rozluźniające. Do masażu wybierz olejek znany z właściwości przyspieszających wzrost włosów np. rozmarynowy, rycynowy, kokosowy, migdałowy czy olej sezamowy. Możesz również przygotować własną miksturę zrobioną z połączenia kilku z nich. A teraz najważniejsze! Po wykonanym masażu usiądź na krześle lub połóż się wygodnie na łóżku, ale z głową spuszczoną w dół, zobacz jak wygląda świat do góry nogami - to właśnie metoda inwersji. Pozostań w tej pozycji przez jedyne 4 minuty. Metodę możesz również zastosować podczas mycia głowy. Nie zmywaj natychmiast swojego eliksiru, pozostaw go na skórze głowy przez następne dwie godziny, a nawet na całą noc - jeśli to możliwe. Kolejną sesję z metodą inwersji możesz zastosować dopiero po trzech tygodniach, w miarę upływu czasu częściej, ale pamiętaj że twój organizm musi się do niej przyzwyczaić. 

Metoda inwersji rozluźni odcinek szyjny oraz odciąży kręgosłup tym samym poprawiając cyrkulację naczyń krwionośnych, przez co pobudzi wzrost włosów - na czym nam najbardziej zależy. Pomoże również rozciągnąć kręgosłup. Patrząc wstecz już Hipokrates leczył swoich pacjentów wieszając ich do góry nogami, aby uśmierzyć ich bóle pleców i zlikwidować napięcie mięśniowe w kręgosłupie. Jak sama widzisz metoda inwersji ma więcej zalet niż mogłoby się wydawać. 

Niestety nie jest wskazana dla wszystkich. Przeciwskazania do jej stosowania to: przepuklina, ciążą, infekcja ucha, choroby serca i układu krążenia np. zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, urazy kręgosłupa, odwarstwienie siatkówki, osteoporoza, otyłość, niewyleczone urazy, niedawno przebyty udar. KKR

 

Tagi:

włosy ,  domowe porady , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót