Partner: Logo KobietaXL.pl

Zadbane i odpowiednio pielęgnowane moga być prawdziwą ozdobą, ale zaniedbane i zniszczone niestety nie dodadzą ci uroku - dlatego tak ważne jest, aby twoje włosy były zdrowe. Zanim sięgniesz po odżywki, olejki, maski i kremy skup się na prawidłowym myciu. Mycie włosów to jedna z tych czynności, które podobnie jak mycie zębów, czesanie czy wcieranie w ciało balsamu po prostu wchodzi w nawyk. Często wykonujemy je mechanicznie nie zastanawiając się czy robimy to właściwie i nie zdając sobie sprawy z tego, że niewłaściwe mycie włosów może przynieść nam więcej szkód niż korzyści. 

- Temperatura wody, w której myjesz włosy nie powinna być za wysoka, teoretycznie powinna mieć 36,7 stopnia C, aby nie uszkodzić struktury włosów, ale trudno mierzyć temperaturę wody za każdym razem więc po prostu trzymaj się zasady - woda nie może być za gorąca.

- Osoby z krótkimi włosami nie powinny używać więcej niż 6ml szamponu, jeśli masz długie włosy wystarczy ci 10 ml. 

- Podczas mycia włosów warto zwrócić również uwagę na skórę głowy i zafundować jej porządny masaż. Na każdą część poświęć około 30 sekund. Zacznij od przodu głowy, potem masuj boki, czubek głowy oraz skórę na karku - masaż wykonuj kolistymi ruchami. Dzięki temu poprawisz ukrwienie głowy, przez co cebulki będą lepiej odżywione. 

- Płukanie włosów zawsze kończ chłodną wodą, która doskonale zamknie łuski.

- Włosów nie wycieraj ręcznikiem - niszczysz strukturę włosów! Zamiast tego znajdź w szafie bawełniany t-shirt, którego już nie nosisz. Sprawdzi się idealnie! 

 

Tagi:

włosy ,  mycie włosów , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót