Partner: Logo KobietaXL.pl

Wzrost włosów to kwestia genów, ale wpływ na ten proces mają pewne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Domowe środki zaradcze mogą zdziałać cuda dla twoich włosów i przeszły przez ręce wielu pokoleń.

 

Sok z czerwonej cebuli ma niesamowite działanie na włosy. Głównie z powodu wysokiej zawartości siarki. Cebula ma właściwości, które uzupełniają poziom katalazy, czyli enzymu sprawiającego, że włosy przerzedzają się i siwieją. Sok z cebuli korzystnie wpływa nawet porost włosów u osób chorych na łysienie plackowate. Cebula może stymulować porost włosów dzięki działaniu dwóch składników - siarki i kwercetyny.

 

To dlatego cebula działa silnie antyseptycznie, chroni przed grzybami powodującymi łupież, bakteriami. Blokuje uwalnianie histaminy, łagodzi objawy alergii i działa przeciwzapalnie.

 

 

Sok z czerwonej cebuli poprawia ukrwienie skóry głowy.

 

Wzmacnia włosy, otworzy mieszki włosowe i zapobiegnie infekcjom. Już po miesiącu zadziwią cię efekty tego zabiegu!

 

Jak zrobić miksturę?

 

Oczyść i pokrój w kostkę 2- 4 czerwone cebule. Zrób sok w mikserze lub sokowirówce. Możesz zblendować i przecedzić przez sitko z małymi oczkami. Wymieszaj z łyżką miodu.

 

Delikatnie wetrzyj sok w skórę głowy. Przykryj włosy folią, zawiń w ręcznik. Pozostaw na 15 - 30 minut. Umyj głowę jak zwykle.

 

Zabieg powtarzaj 2-3 razy w miesiącu.

Tagi:

włosy,  cebula,  czerwona cebula, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót