Partner: Logo KobietaXL.pl

Według National Business Review, wraz z upływem lat, organizm wytwarza mniej enzymu katalazy, co może powodować szybsze starzenie. Ten niedobór enzymu katalazy oznacza, że ​​nadtlenek wodoru, który naturalnie występuje we włosach, nie może zostać rozbity. W rezultacie nadtlenek wodoru gromadzi się we włosach, powodując ich siwienie.

Wykazano, że regularne spożywanie trawy pszenicznej przywraca siwe włosy do ich naturalnego koloru.

Świeży sok z trawy pszenicznej jest super zdrowy i zapewnia organizmowi wiele korzyści.

Badanie przeprowadzone w 2006 roku przez Instytut Cytologii i Genetyki wykazało, że stres oksydacyjny i uszkodzenia DNA mogą być redukowane przez enzymy przeciwutleniające, takie jak katalaza. Badanie to wykazało również, że suplementy diety zwiększające aktywność katalazy w mitochondriach wątroby u szczurów doprowadziły do ​​zmniejszenia dysfunkcji mitochondriów i spowolnienia procesu starzenia się tych zwierząt.

Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską na pigmentację włosów wpływa jakość krwi i siła nerek. Jeśli twoje włosy posiwiały, twoje nerki i krew muszą zostać wzmocnione. Pokarmy, które to sprawią to min. trawa pszeniczna i wszelkie produkty o wysokiej zawartości chlorofilu.

 

Trawa pszeniczna zawiera znaczne ilości katalazy i innych korzystnych przeciwutleniaczy. Pomaga w odmłodzeniu komórek, spowalniając w ten sposób proces starzenia.

 

Pełna aminokwasów, witamin, chlorofilu, składników odżywczych i żywych enzymów trawa pszeniczna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Składa się z imponującego zestawu składników odżywczych, które wzmacniają i odmładzają wszystko, od naszych komórek i tkanek po narządy i układy organizmu. Struktura molekularna trawy pszenicznej i naszej krwi jest bardzo podobna, co pozwala naszemu organizmowi na natychmiastowe wchłanianie jej składników odżywczych.

 

Trawa pszeniczna jest silnym środkiem oczyszczającym i odtruwającym. Jest bogata w białko, zapewnia znaczny wzrost poziomu energii i jest znana z leczenia wielu rodzajów chorób krwi. Ogólnie rzecz biorąc, oprócz 70% składu chlorofilu, trawa pszeniczna składa się z 19 aminokwasów, 92 minerałów, 13 witamin i 80 enzymów, które umożliwiają organizmowi funkcjonowanie na najwyższym poziomie.

Korzyści z trawy pszenicznej wykraczają daleko poza upiększanie i przeciwdziałanie starzeniu. Wysoka zawartość chlorofilu w trawie pszenicznej, a także aminokwasy, minerały, witaminy i enzymy sprawiają, że trawa pszeniczna zapewnia szeroki zakres korzyści zdrowotnych i leczniczych, takich jak:

Odtruwa. Trawa pszeniczna chroni wątrobę i krew oraz neutralizuje toksyczne substancje, takie jak kadm, nikotyna, stront, rtęć i polichlorek winylu.

Pomaga w walce z komórkami rakowymi. Zawiera ciekły tlen. Jest to niezbędne dla wielu procesów zachodzących w organizmie. Trawa pszeniczna chroni organizm przed komórkami nowotworowymi - komórki te nie mogą istnieć w obecności tlenu.

Wzmacnia krew. Ważnym aspektem chlorofilu w trawie pszenicznej jest jego niezwykłe podobieństwo do hemoglobiny, związku przenoszącego tlen we krwi. Kiedy chlorofil jest wchłaniany przez organizm ludzki, przekształca się w krew, która transportuje składniki odżywcze do każdej komórki ciała.

 

Jak używać trawy pszenicznej do likwidacji siwych włosów?

 

Pij jedną szklankę soku z trawy pszenicznej dziennie. Możesz również dodawać sproszkowaną trawę do jedzenia lub koktajli.

 

Odżywka do włosów z trawy pszenicznej

Weź świeżą trawę pszeniczną, pokrój zielone liście na drobne kawałki i włóż je do sokowirówki.

Umyj włosy i nałóż trochę soku z trawy pszenicznej na skórę głowy.

Pozostaw na 5 minut i dokładnie spłucz włosy.

 

źródło https://livingtraditionallystore.com/nutrition-advice/reverse-grey-hair-and-aging-with-the-farm-approved-daily-habit-affordable-and-proven-to-be-effective/

Tagi:

włosy ,  siwe włosy ,  trawa pszeniczna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót