Partner: Logo KobietaXL.pl

Mądrość Ajurwedy była przekazywana słownie, aż do momentu, kiedy została spisana ponad 5 tysięcy lat temu. Najstarszymi znanymi tekstami o Ajurwedzie są Charaka Samhita, Sushruta Samhita i Ashtanga Hrudaya. Medycyna ajurwedyjska ma wiele działów, w tym przepisy z naturalnych składników, stosowane na różne dolegliwości. Oto pomocne wskazówki, jak zadbać o kondycję włosów łamliwych i przesuszonych. A takie ma większość kobiet, które włosy malują.

 

 

1. OLEJ KOKOSOWY I LIŚCIE CURRY

2 łyżki oleju kokosowego

Dodaj 5-6 liści curry

Ogrzewaj mieszaninę przez 2-3 minuty Kiedy ostygnie, nakładaj na skórę głowy i delikatnie masuj. Zanurz ręcznik w ciepłej wodzie. Wyciśnij wodę. Owiń włosy ręcznikiem i trzymaj przez około 15 minut. Umyj włosy.

 

2. OCET JABŁKOWY

Za pomocą wacika dobrze nałóż ocet na całą skórę głowy i włosy. Pozostaw 5-10 minut, spłucz.

Możesz również użyć rozcieńczonego octu jabłkowego. Wymieszaj ocet jabłkowy i gorącą wodę w równych proporcjach. Nakładaj na włosy po szamponie. Będzie działać jako odżywka.

 

3. OLEJ KOKOSOWY

Olej kokosowy jest uważany za magiczne lekarstwo na suche włosy. Wystarczy wmasować odrobinę oleju kokosowego we włosy i skórę głowy i pozostawić na noc. Umyj włosy rano. Możesz także użyć podgrzanego oleju kokosowego.

 

4. OLEJEK MIGDAŁOWY

Olejek migdałowy zawiera wszelkiego rodzaju zdrowe składniki dla włosów, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, fosfolipidy, witamina E i magnez. Zastosowanie olejku migdałowego odżywia i wzmacnia włosy oraz jest optymalne w leczeniu wypadania i zniszczonych włosów. Zastosuj go przed snem, masując skórę głowy i włosy. Pozostaw na noc i rano umyj włosy.

źródło https://www.ayurvedabarcelona.net/blognarayan/remedios-caseros-para-hidratar-el-cabello-despues-del-verano

Tagi:

włosy ,  suche włosy ,  ajurweda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz