Partner: Logo KobietaXL.pl

Dowiedz się, czy hybryda przetrwa mocne słońce i upały sięgające ponad trzydzieści stopni!

Lakiery hybrydowe w tropikach

Zastanawiałaś się kiedyś czy wysokie temperatury mają wpływ na Twój lakier hybrydowy? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć, ponieważ brzmi jednocześnie: TAK i NIE. Nie ma jednak co się martwić. Nie trzeba odmawiać sobie manicure wyjątkowo gorącą, letnią porą. Po prostu należy zadbać o swoją kolekcję hybryd, zanim zostanie ona położona na paznokcie. Lakiery znajdujące się w buteleczkach muszą być przechowywane w zacienionym miejscu, w temperaturze wynoszącej maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.

To szczególnie ważna informacja, jeśli zdarza Ci się zostawić swoje lakiery w przeróżnych zakamarkach domu. Jeśli Twój ulubiony kolor będzie stał przez kilka godzin, na przykład na nasłonecznionym parapecie, może zgęstnieć i stracić swoje właściwości. W efekcie aplikacja lakieru będzie utrudniona. Co gorsza, niedługo po zrobieniu manicure, może się on marszczyć i odpadać. A przecież to trwałość hybryd jest jednym z ich największych atutów.

Teraz już wiesz, dlaczego lakiery hybrydowe nie znajdują się w przezroczystych buteleczkach. Producent zadbał, by promienie słoneczne miały ograniczony dostęp do ich zawartości. Mimo wszystko zadbaj, by były one odłożone w bezpiecznym miejscu. Może to być kuferek na akcesoria, szuflada w łazienkowej szafce czy toaletce. Można nawet przechowywać je w lodówce, jednak pod warunkiem, że temperatura jest zbliżona do +10 Celsjusza. Minusowe temperatury również mogą mieć negatywny wpływ na lakiery hybrydowe. W końcu chcemy je ochronić, a nie zamrozić. 

hybryda

 

 

Manicure hybrydowy w promieniach słońca

Nie musisz się martwić o to, że upał i gorące powietrze nie pozwolą Ci cieszyć się trwałym manicure podczas lata. To minusowe temperatury nie są jego sprzymierzeńcem i mogą powodować popękanie lakieru. Nie zaobserwowano, by działo się tak w przypadku temperatur bardzo wysokich. Tak więc nawet na wakacjach w ciepłych krajach możesz mieć piękne, mocne paznokcie. Bez przerwy, przez cały urlop.

W wakacje chcemy, żeby nie tylko nasze dłonie były ozdobione pięknymi kolorami. Eksponujemy również nasze stopy, dlatego pedicure hybrydowy musi być równie trwały.

Zwróć uwagę na długotrwałą ekspozycję pomalowanych paznokci na słońce. Jeśli bardzo lubisz się opalać, kolor lakieru może ulec nieznacznemu zżółknięciu. Żeby zminimalizować to ryzyko, możesz zaopatrzyć się w dobrej jakości lakier hybrydowy Cosmetics Zone. Świetną opcją będzie także wykorzystanie topu, który chroni pomalowane paznokcie przed silnym promieniowaniem UV. Takie wykończenie da Top SunBlocker Cosmetics Zone. Dzięki dodatkowej ochronie Twoje paznokcie pozostaną piękne i błyszczące przez kilkanaście dni, a ich kolor będzie nasycony.

Już wiesz jak sprawić, żeby wysokie temperatury i gorące promienie słoneczne nie wpłynęły na jakość Twoich lakierów hybrydowych i trwałość wakacyjnego manicure i pedicure. Możesz spokojnie spakować walizkę i wyruszyć na wymarzony urlop…lub po prostu rozłożyć leżak na balkonie, wziąć ulubioną książkę i przyswoić solidną dawkę dobroczynnej witaminy D.

Tagi:

paznokcie ,  lakier ,  hybryda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót